Reklama

Zmiany na DK74 pomiędzy Janowem Lubelskim a Zamościem

Na początku XXI wieku, tuż po reformie administracyjnej i utworzeniu 16 województw, droga krajowa nr 74 miała lukę pomiędzy Gorajcem a Szperówką w okolicy Szczebrzeszyna. Jedną z pierwszych inwestycji było uzupełnienie tej przerwy. Kolejną, budowa obwodnicy Frampola oraz modernizacja dalszego odcinka do Gorajca. W ciągu najbliższych lat, w ramach Programu budowy 100 obwodnic, całkowicie zmienimy połączenie Janowa Lubelskiego z Zamościem.

Mapa - obwodnice DK74

Pięć z siedmiu

W województwie lubelskim, w ramach realizacji Programu, zaplanowano siedem obwodnic. Pięć z nich powstanie w ciągu DK74: Janowa Lubelskiego, Dzwoli, Gorajca, Szczebrzeszyna oraz Zamościa. Dwie pozostałe to obwodnica Łukowa (DK63) oraz Łęcznej (DK82). 

W efekcie, pomiędzy Janowem Lubelskim a Zamościem, powstanie ponad 42 km nowego przebiegu DK74 wyprowadzając ruch z miejscowości. GDDKiA zmodernizuje także obecny przebieg pomiędzy Janowem Lubelskim i Frampolem oraz Gorajcem i Szczebrzeszynem. To łącznie blisko 20 km, a w efekcie powstanie wygodne i bezpieczne połącznie dwóch dróg ekspresowych: S19 w okolicy Janowa Lubelskiego oraz S17 na przedmieściach Zamościa. Kierowcy skorzystają z niego w 2029 r., po zakończeniu prac na ostatnich odcinkach. Łączny koszt realizacji tych wszystkich inwestycji wyniesie ok. 1,4 mld zł. 

Rozbudowa i pierwsze obwodnice

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Ewelina Karp-Kręglicka: Spodziewamy się kumulacji inwestycji budowlanych

Ewelina Karp-Kręglicka, prezeska PSWNA, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” opowiada o kluczowych celach stowarzyszenia, omawia znaczenie standardów ESG oraz zachęca kobiety do aktywnego działania w sektorze budowlanym, zwracając uwagę na ich atuty i rolę w przyszłości branży. Porusza także zagadnienia dot. rozwoju technologii niskoemisy...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.