III Ogólnopolskie Forum Administracji Dróg Publicznych – Zastosowanie kruszyw i materiałów w inwestycjach na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich

9 maja 2024 r. odbyło się trzecie spotkanie III cyklu Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych, skupiające przedstawicieli administracji drogowej na szczeblu krajowym, wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Głównym tematem dyskusji było zastosowanie kruszyw i materiałów w inwestycjach drogowych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatów osób związanych z branżą kruszywową i drogową, co pozwoliło na pogłębienie wiedzy na ten temat.

Pierwszym punktem programu było wykład na temat produkcji i wykorzystania surowców mineralnych w budownictwie drogowym prowadzony przez Wojciecha Sorociaka, przedstawiciela firmy Vinci Construction oraz Politechniki Śląskiej. Temat ten poruszał kluczowe zagadnienia związane z procesem produkcji i zastosowaniem surowców mineralnych w konstrukcji dróg.

Kolejna prelekcja prowadzona była przez Katarzynę Guzik oraz Beatę Figarską-Warchoł z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Omówiono bazę zasobową do produkcji kruszyw naturalnych łamanych oraz parametry jakościowe skał wykorzystywanych do tej produkcji.

Następnie Paulina Piątkowska z Grupy PBI zaprezentowała temat: „Zakładowa Kontrola Produkcji Kruszyw Budowlanych – Deklaracja Właściwości Użytkowych, oznakowanie CE”. Podczas tej prezentacji omówiono kluczowe aspekty kontroli jakości w procesie produkcji kruszyw budowlanych oraz znaczenie deklaracji właściwości użytkowych i oznakowania CE.

Po zakończeniu ostatniej prezentacji otworzyła się przestrzeń na aktywną wymianę poglądów. Uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, co sprzyjało lepszemu zrozumieniu omawianych tematów. Dyskusje po prezentacjach były owocne, a uczestnicy aktywnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wyciąganymi wnioskami.

Zapisz się na kolejny bezpłatny webinar! – TUTAJ

Galeria

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.