Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne

Polecamy Państwa uwadze nową pozycję wydawniczą autorstwa Piotra Wyszomirskiego pt. Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne.

Piotr Wyszomirski "Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne"

Książka obejmuje głównie problematykę wybranych, niemetalicznych surowców mineralnych wraz z elementarnymi informacjami z zakresu nauk o Ziemi. Jak również eksploatacji i przeróbki kopalin, a także zagadnienia związane z podstawowymi metodami chemicznymi i fazowymi oceny ich jakości. Surowcami naturalnymi omówionymi w tej książce są surowce skalne, które stanowią najbardziej liczną i wybitnie zróżnicowaną grupę, wyróżnianą w obrębie niemetalicznych surowców mineralnych. Książka wzbudziła zainteresowanie m.in. wśród uczestników tegorocznej XXII Konferencji Kruszywa mineralne. Zwrócono uwagę zwłaszcza na jej interdyscyplinarny charakter przejawiający się m.in. powiązaniem problematyki z dziedziny nauk o Ziemi z podstawowymi wiadomościami z eksploatacji kopalin i ich przeróbki. Takie ujęcie zagadnienia powinno być korzystne dla specjalistów reprezentujących oba te kierunki wiedzy i technologii. Jak również przyczynić się do lepszego wzajemnego zrozumienia ich specyfiki.

Źródło: Wydawca

Przeczytaj również:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.