Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne

Polecamy Państwa uwadze nową pozycję wydawniczą autorstwa Piotra Wyszomirskiego pt. Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne.

Piotr Wyszomirski "Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne"

Książka obejmuje głównie problematykę wybranych, niemetalicznych surowców mineralnych wraz z elementarnymi informacjami z zakresu nauk o Ziemi. Jak również eksploatacji i przeróbki kopalin, a także zagadnienia związane z podstawowymi metodami chemicznymi i fazowymi oceny ich jakości. Surowcami naturalnymi omówionymi w tej książce są surowce skalne, które stanowią najbardziej liczną i wybitnie zróżnicowaną grupę, wyróżnianą w obrębie niemetalicznych surowców mineralnych. Książka wzbudziła zainteresowanie m.in. wśród uczestników tegorocznej XXII Konferencji Kruszywa mineralne. Zwrócono uwagę zwłaszcza na jej interdyscyplinarny charakter przejawiający się m.in. powiązaniem problematyki z dziedziny nauk o Ziemi z podstawowymi wiadomościami z eksploatacji kopalin i ich przeróbki. Takie ujęcie zagadnienia powinno być korzystne dla specjalistów reprezentujących oba te kierunki wiedzy i technologii. Jak również przyczynić się do lepszego wzajemnego zrozumienia ich specyfiki.

Źródło: Wydawca

Przeczytaj również:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.