Przewóz kolejowy kruszyw

Grupa PKP CARGO, dostarczając niezbędne kruszywa i materiały budowlane, uczestniczy w realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Transportuje kamień i żwir, a także kamień hydrotechniczny, wykorzystywany do budowy i umacniania nabrzeży. Jak informuje GUS, w marcu br. pociągi Grupy PKP CARGO przetransportowały 8,8 mln ton towarów, a praca przewozowa wyniosła 2,3 mld tkm. Oznacza to, że w porównaniu do lutego br. przewozy PKP CARGO wzrosły o 16,3% w ujęciu masy i o 22,3% pod względem wykonanej pracy przewozowej.

Po pierwszym kwartale 2022 r. udział Grupy PKP CARGO w rynku osiągnął poziom 40,1% według masy towarowej – to wzrost o 1,8 p.p. w ujęciu rok do roku. Pod względem pracy przewozowej udziały te wzrosły rok do roku o 1,4 p.p. - do poziomu 43,3%. Utrzymująca się cały czas koniunktura na rynku kolejowym wynika ze wzrostu produkcji przemysłowej w Polsce, który wyniósł w marcu 17,3%. Ponadto aż o 27,6% wzrosła w marcu produkcji budowlano-montażowa. Na sytuację PKP CARGO pozytywnie wpłynęły zwłaszcza większe zamówienia. Szczególnie przewozy węgla kamiennego, koksu, kamienia i wyrobów budowlanych oraz produktów rafinacji ropy naftowej.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji papierowej
  • Otrzymasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji online
  • Przeczytasz każdy artykuł dostępny w serwisie opublikowany na łamach „Magazynu Autostrady”, „Mosty”, „Kruszywa” i „Drogi Publiczne”
  • Otrzymasz dostęp do materiałów w „Katalogu realizacji” zawierającej najciekawsze realizacje drogowo-mostowe oraz wdrożenia w kopalniach odkrywkowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.