Wysoce energooszczędne oświetlenie LED przyszłością miast

Prognozy dotyczące kryzysu energetycznego, z którym zmagamy się od wielu miesięcy, nie zapowiadają poprawy sytuacji. Ceny energii elektrycznej rosną w zastraszającym tempie, zmuszając do podejmowania różnorakich działań mających generować oszczędności.

Nie zawsze jednak wprowadzane zmiany, szczególnie te dotyczące infrastruktury miejskiej, przekładają się na bezpieczeństwo oraz komfort funkcjonowania użytkowników. Skuteczną odpowiedzią może być wysoce energooszczędne oświetlenie LED kompatybilne z zaawansowanymi systemami zarządzania światłem.

Kryzys świetlny

Ceny prądu rosną i jak zapowiadają eksperci, tendencja ta nie odwróci się w następnych miesiącach. Dostawcy energii elektrycznej tylko na przełomie lat 2021/2022 podnosili stawki kilkakrotnie. Rok 2023 może z kolei przynieść rekordowe podwyżki.

– Koszty energii niezbędnej do oświetlenia ulic wzrosły z około 1,4 mln zł w 2021 r. do blisko 4 mln zł w roku bieżącym. Niestety aktualne ceny energii elektrycznej na giełdzie nie napawają optymizmem i w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych i to ogromnych podwyżek tj. o około 80%. Oznaczać to będzie wzrost kosztów oświetlenia ulic do około 7,2 mln zł – informuje Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

Sytuacja ta niepokoi i zmusza do wykonywania manewrów zapewniających oszczędności. Zarówno w obrębie gospodarstw domowych, jak i całej infrastruktury przestrzeni publicznej.

Trudne decyzje

Cały świat stanął przed trudnościami wynikającymi z inflacji. Dlatego niektóre miasta postanowiły zainwestować w nowoczesne technologie mające zapewnić im pokaźne os...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.