Novdrog 2024

17-19 kwietnia br. w Niepołomicach odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna „Nowoczesne Technologie w Projektowaniu, Budowie i Eksploatacji Infrastruktury Drogowej Miast, Metropolii i Regionów 2024″. Głównymi organizatorami wydarzenia byli Oddział w Krakowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, a także instytucje partnerskie: Politechnika Krakowska, GDDKiA Oddział w Krakowie, ZDW w Krakowie, Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego oraz Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wycieczce technicznej, która obejmowała m.in. odwiedzenie placu budowy Północnej Obwodnicy Krakowa. Drugiego dnia konferencji, po rejestracji uczestników, nastąpiło uroczyste otwarcie. Wystąpienia zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz lokalnych i uczelni technicznych, otworzyły dyskusję na temat współczesnych wyzwań stojących przed inżynierami drogowymi. Tego dnia odbyło się również wręczenie Statuetek Oddziału SITK RP w Krakowie „Złoty Smok” za wieloletnie wsparcie merytoryczne i organizacyjne w organizowanych przez Oddział SITK RP w Krakowie konferencjach naukowo-technicznych dla Barbary Dzieciuchowicz (Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa) oraz Katarzyny Węgrzyn-Madei (Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie). Podczas kolejnych sesji omawiano szereg istotnych tematów związanych z branżą budowlaną i drogową. Wśród dyskutowanych zagadnień znalazły się m.in. przyszłość budownictwa, aktualne wyzwania dla polskiego drogownictwa, praktyczne aspekty prawa budowlanego, skuteczna komunikacja inwestycji czy też rozwój infrastruktury drogowej a gospodarczy rozwój regionów. Istotną część konferencji stanowiła debata na temat „Jak odnieść sukces w branży budowlanej – problemy w kształceniu nowego pokolenia w branży drogowej”, podczas której uczestnicy dyskutowali nad wyzwaniami w kształceniu przyszłych specjalistów. Trzeci dzień konferencji przyniósł kolejne interesujące sesje, podczas których eksperci prezentowali najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w dziedzinie infrastruktury drogowej, takie jak zastosowanie mieszanki SMA w nawierzchniach drogowych, nawierzchnie drogowe w tunelach czy też cyfryzacja w zarządzie dróg wojewódzkich. Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy mieli okazję podsumować zdobytą wiedzę oraz wyrazić swoje spostrzeżenia i sugestie dotyczące dalszych działań w obszarze rozwoju infrastruktury drogowej.

Konferencja NOVDROG’24, która odbyła się z udziałem licznych wybitnych specjalistów z branży drogowej i budowniczej, stanowiła znaczące wydarzenie dla rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce. Podczas trzech intensywnych dni prezentacji, dyskusji i debat poruszono szereg istotnych tematów związanych z budownictwem drogowym, począwszy od przyszłości tej branży, przez aktualne wyzwania, aż po najnowsze technologie i innowacje.

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.