Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej – zad. 1

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej pn.: „Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Zadanie 1: węzeł Chwaszczyno (bez węzła) – węzeł Żukowo (bez węzła)”. Nowa trasa będzie stanowiła Obwodnicę Metropolii Trójmiasta (OMT). Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej jest projektem o strategicznym znaczeniu dla rozwoju regionu. Poprawi ona nie tylko dostępność transportową, ale także wpłynie pozytywnie na środowisko poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i hałasu.

Posłuchaj materiału:

Celem rzeczonego przedsięwzięcia inwestycyjnego jest połączenie Obwodnicy Południowej Gdańska i realizowanej Trasy Kaszubskiej drogą o parametrach drogi ekspresowej, stanowiącą Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej. Połączenie to stworzy obwodnicę zewnętrzną w stosunku do istniejącej już Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta. 16 kwietnia 2021 roku zamawiający, GDDKiA Oddział w Gdańsku, podpisał umowę z wykonawcą, firmą Budimex S.A. Rolę nadzoru-konsultanta nad realizacją zadania pełni Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Wartość umowy na opisywaną realizację opiewa na kwotę 715 mln zł brutto. Termin zakończenia robót planuje się na kwiecień 2025 r.

Opis realizacji

Długość przedmiotowej trasy to około 16,263 km na odcinku od ok. km 0+051 do ok. km 0+606 tzw. Trasy Chwaszczyńskiej oraz od ok. km 2+001 do ok. km 17+607 tzw. Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Według projektowanych parametrów drogi, przedmiotowa trasa będzie ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.