Wykonano już blisko 80 procent prac na odcinku S14 między węzłem Aleksandrów Łódzki i Słowikiem

Już blisko 80 procent prac na odcinku S14 między węzłem Aleksandrów Łódzki i Słowikiem zostało wykonanych. Oznacza to, że ostatni element łódzkiego ringu autostradowo-ekspresowego jest na ukończeniu. Zakończenie prac zaplanowano na II kwartał 2023 roku.

S14

Zaawansowanie prac

Obecnie wszystkie obiekty inżynierskie są zrealizowane. Roboty branżowe wykonano w trzech czwartych, a roboty drogowe w niemal 60 proc. Położono też ponad 40 proc. nawierzchni i zainstalowano blisko 30 proc. barier ochronnych.  

Najbliższe plany

Powstający odcinek drogi ekspresowej S14 węzeł Aleksandrów Łódzki - Słowik będzie domknięciem ringu drogowego wokół aglomeracji łódzkiej. Pozwoli to na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Łodzi i wszystkich okolicznych miast, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.  

Dofinansowanie unijne

Łączny koszt prac budowlanych związanych z powstaniem blisko 27 km drogi ekspresowej S14 od węzła Emilia do węzła Łódź Lublinek to ponad 1,5 mld zł. Całkowita wartość projektu to ponad 1,9 mld zł, z czego ponad 900 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.