Maszyny do wbudowania mieszanek mineralno-asfaltowych

Stół roboczy stanowi kolejną część zespołu konstrukcyjnego. Jego zadaniem jest wbudowywanie mieszanki w nawierzchnię drogową przy zapewnieniu odpowiedniej szerokości i grubości układanej warstwie wierzchniej, odpowiedniego profilu poprzecznego, równości podłużnej i poprzecznej oraz wstępnego zagęszczania. Głównym elementem stołu roboczego jest segment roboczy. Bezpośrednio do niego z prawej i lewej strony mogą być dołączone segmenty dodatkowe o różnej długości, które przedłużają szerokość rozkładania mieszanki mineralno-bitumicznej. Stół roboczy rozkładarki może być poszerzany również hydraulicznie przy pomocy siłowników. Płyty boczne są elementami, które zamykają stół roboczy. W czasie zmiany szerokości płyty są przestawiane i mocowane na skrajnych segmentach. Odpowiednią sztywność stołu roboczego zapewniają ściągacze. Możliwość uzyskania daszkowego profilu nawierzchni zapewnia segment podstawowy, który składa się z dwóch części połączonych ze sobą przegubowo [1].

Układ podawania mieszanki mineralno-bitumicznej jest następnym elementem zespołu konstrukcyjnego. Jest wykorzystywany do podawania mieszanki z zasobnika do koryta przenośników ślimakowych. Układ podawania składa się dwóch niezależnych przenośników wzdłużnych, w których mogą być zastosowane przenośniki zgrzebłowe lub ślimakowe, oraz dwóch także niezależnych przenośników poprzecznych ślimakowych. Dzięki temu, że przenośnik wraz ze ślimakiem, który z nim współpracuje, posiadają własny napęd hydrostatyczny, możliwa jest niezależna praca zespołu prawego, jak i lewego. Bardzo ważne w układzie podawania mieszanki mineralno-bitumicznej jest jego prawidłowe sterowanie, bowiem zapewnia ono równomierne dostarczanie odpowiedniej ilości mieszanki z zasobnika do koryta przenośników ślimakowych wzdłuż całej szerokości stołu roboczego maszyny [1].

Następnym elementem jest zasobnik miesza...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Katarzyna Węgrzyn-Madeja: Projektując obiekty mostowe, należy patrzeć perspektywicznie

Jakie technologie lub innowacje są wykorzystywane w ramach zadania „Przebudowa (budowa) mostu w ciągu DW 993 na potoku Bednarka w m. Bednarka”? Katarzyna Węgrzyn-Madeja: Zabrzmi to nudno, ale jesteśmy zwolennikami sprawdzonych i praktykowanych u nas w zarządzie technologii. W przypadku obiektu na potoku Bednarka również zastosowaliśmy sprawdzone...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.