Grzegorz Obłękowski: Priorytetem jest dbanie o ciągły rozwój infrastruktury drogowej

Grzegorz Obłękowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” porusza kwestie kluczowe dla rozwoju infrastruktury drogowej. Omawia aktualne wyzwania, innowacyjne rozwiązania oraz priorytety na nadchodzący rok. Przedstawił także wizję ciągłego rozwoju sieci drogowej Mazowsza, kładąc szczególny nacisk na zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i efektywności działań.

Grzegorz Obłękowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie

Stanowisko dyrektora MZDW objął Pan w lipcu 2021 r., był to trudny czas, w którym gospodarka próbowała odbudować się po lockdownach. Co stanowiło w tym okresie największe wyzwanie?

Grzegorz Obłękowski: Największym wyzwaniem była terminowa realizacja zawartych umów. W tamtym okresie wykonawcy w dalszym ciągu borykali się z problemem niedostępności na rynku materiałów niezbędnych do budowy dróg i oczywiście wzrost cen. Wiele umów musieliśmy waloryzować, w wielu przypadkach było to niemożliwe z uwagi na krótki termin realizacji zadania.

Jak ocenia Pan aktualny stan dróg na Mazowszu?

Grzegorz Obłękowski: Dla Samorządu Województwa Mazowieckiego priorytetem jest dbanie o ciągły rozwój infrastruktury drogowej. Dlatego od wielu lat nakłady finansowe na drogi wojewódzkie na Mazowszu rosną. Stan dróg wojewódzkich na Mazowszu z roku na rok jest coraz lepszy. Akt...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.