Przebudowa drogi powiatowej 2347L w Lublinie

W ramach inwestycji firma Budimex S.A. podjęła się kompleksowej modernizacji infrastruktury drogowej w Lublinie, zlecanej przez Gminę Lublin, reprezentowaną przez Zarząd Dróg i Mostów. Inwestycja była jednym z elementów kompleksowego projektu transportowego, współfinansowanego ze środków europejskich, który miał na celu poprawę mobilności transportowej oraz zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego w obszarze specjalnej strefy ekonomicznej i przemysłowej w Lublinie.

Inwestycja była elementem projektu „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” dofinansowanego w kwocie ponad 171 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Rozbiórka i przebudowa estakady

W pierwszej fazie prac wykonawca przystąpił do rozbiórki istniejącej estakady nad terenem PKP o imponującej długości około 751,49 m, składającej się z 32 podpór, w tym dwóch przyczółków i 30 filarów, oraz łącznicy złożonej z ośmiu podpór. Ten etap stanowił kluczowy element przekształcenia krajobrazu miejskiego.

Modernizacja ul. A. Grygowej

Następnie przyszedł czas na metamorfozę ul. A. Grygowej na odcinku 1540 m, rozpoczynając od skrzyżowania z ul. Pancerniaków aż po łącznicę z ul. Metalurgiczną. Nowo powstała droga to dwujezdniowa arteria wyposażona w pas zieleni rozdzielający obie jezdnie. Każda z nich została wyposażona w dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m. Ponadto wybudowano rondo trójwlotowe oraz łącznik do ul. Rataja, znacząco ułatwiając komunikację w rejonie.

Infrastruktura transportowa

<...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.