DYWIDAG ogłasza zmianę marki DY.CO

Grupa DYWIDAG jako właściciel największego portfolio rozwiązań dla konstrukcji betonowych w Europie zdecydowała o zmianie nazwy marki z DY.CO na DYWIDAG Concrete Technologies.

Przeprowadzona przez Grupę DYWIDAG analiza strategiczna pokazała, że marka DY.CO i jej ​​portfolio rozwiązań jest postrzegana jako podstawowa część globalnej działalności firmy. Ponadto ta zmiana ma również na celu wzmocnienie wizerunku marki dzięki globalnemu zasięgowi Grupy DYWIDAG.

Mam przyjemność poinformować, że od stycznia 2023 roku wszystkie produkty DY.CO zostaną włączone do portfolio produktowego Grupy DYWIDAG pod nazwą handlową DYWIDAG Concrete Technologies – powiedział Hugh Pelham, dyrektor generalny DYWIDAG. – Znaczne nakłady inwestycyjne w nowy zakład produkcyjny DY.CO pod Wrocławiem zostały już ukończone. Inwestycje te, wraz z pełną integracją DY.CO w ramach Grupy DYWIDAG, będą przyczyniać się do dalszego rozwoju produktów, umożliwią lepszą obsługę klienta i zwiększą naszą konkurencyjność – dodał dyrektor generalny Pelham.

DYWIDAG Concrete Technologies oferuje szeroki asortyment produktów takich jak: szalunki RECOSTAL®, technika zbrojeniowa RECOSTAL®, uszczelnienia betonu CONTEC® oraz systemy prętów gwintowanych i kotew do szalunków DYWIDAG Form tie.

W najbliższych miesiącach nastąpi sporo działań związanych ze zmianą marki, w tym zmiana domeny dy.co na dywidag.com, a także zmiana adresów e-mail pracowników na @dywidag.com.

Dodatkowe informacje

DYWIDAG jest jednym ze światowych liderów w branży budowlanej specjalizujący się w geotechnice, technologii sprężania, systemach podwieszanych mostów oraz konstrukcji betonowych. Od 1865 roku sprawia, że infrastruktura jest bezpieczniejsza, bardziej wytrzymała i inteligentna. DYWIDAG działa w takich sektorach jak mosty, tamy, wysokościowce, linie kolejowe oraz budownictwo. DYWIDAG Group jest obecna w ponad 10 branżach w 53 krajach na 5 kontynentach oraz zatrudnia ponad 1400 pracowników, w tym inżynierów oraz specjalistów z dużym doświadczeniem w branży budowlanej. Realizacje Grupy DYWIDAG są obecne na całym świecie, m.in. most wiszący Golden Gate Bridge w San Francisco w USA czy Kanał Panamski w Panamie.

DYWIDAG Concrete Technologies jest jedną z jednostek biznesowych Grupy DYWIDAG, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji rozwiązań dla konstrukcji betonowych dla budownictwa i inżynierii lądowej. Pierwsze dostawy produktów dla konstrukcji betonowych związane są z firmą CONTEC® Bausysteme GmbH, która została założona w Niemczech w 1980 roku. Do Grupy DYWIDAG została wcielona w 2007 roku. Dwa lata wcześniej DYWIDAG przejął jeszcze francuską firmę Arteon, specjalizującą się w mocowaniach do prefabrykatów. W 2019 roku Grupa DYWIDAG przejęła spółkę Partec System w Polsce, gdzie obecnie mieści się główna produkcja na całą Europę. W 2021 roku jednostka biznesowa została nazwana DY.CO, jednak w styczniu 2023 roku nowy zarząd zdecydował zmienić nazwę marki na DYWIDAG Concrete Technologies. DYWIDAG Concrete Technologies oferuje produkty jednych z najbardziej zaufanych marek w branży budowlanej w Europie jak: CONTEC® – uszczelnienia do betonu and RECOSTAL® – szalunki oraz technika zbrojeniowa, a także system prętów gwintowanych i kotew do szalunków DYWIDAG Form ties. Systemy DYWIDAG Form tie są szeroko znane w branży ze względu na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo. Produkty posiadają wszystkie niezbędne międzynarodowe certyfikaty i aprobaty jakościowe.

Kontakt
Aleksandra Puzyno, Marketing Manager
DYWIDAG Concrete Technologies
Tel. +48 532 403 232
email – Aleksandra.Puzyno@dy.co

Wywiady

Bartosz Piątek: Mosty są najbardziej wymagającymi i jednocześnie najciekawszymi konstrukcjami budowlanymi

Dr inż. Bartosz Piątek w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” dzieli się rozważaniami nad zaawansowaniem technologicznym polskiego mostownictwa. Opowiada również o swoich badaniach nad wzmacnianiem konstrukcji betonowych taśmami CFRP, podkreślając rozwój tej technologii i jej miejsce na rynku. Podczas ostatniej edycji Wrocławskich Dni Mostowyc...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.