Przegląd wydarzeń branżowych – II połowa 2024 roku!

Mając na uwadze nieustanną potrzebę uzupełniania wiedzy przez specjalistów na co dzień zajmujących się tematami związanymi z branżą drogową – zachęcamy do zapoznania się z listą wydarzeń jakie przygotowaliśmy na II połowę 2024 roku.

Uczestnicy konferencji organizowanych przez wydawcę specjalistycznych pism branżowych takich jak – „Magazyn Autostrady”, „Mosty”, „Kruszywa” czy „Drogi Publiczne” mają możliwość zdobycia wiedzy od ekspertów z różnych dziedzin związanych z budownictwem infrastrukturalnym. Udział w sprofilowanych, branżowych wydarzeniach jest inwestycją w rozwój zawodowy, ale również szansą na nawiązanie cennych kontaktów. Dodatkowo umożliwia zdobycie perspektywy na najnowsze trendy i wyzwania.

II Konferencja Mostowa

4-6.09.2024 r. w Krakowie odbędzie się II Konferencja Mostowa „Aktualne problemy projektowania, budowy i utrzymania obiektów inżynierskich”. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń projektantów, wykonawców i podwykonawców, a także przedstawicieli administracji i szkolnictwa wyższego w kontekście aktualnych problemów technologicznych, materiałowych, prawnych oraz administracyjnych w zakresie budownictwa mostowego i tunelowego.

Organizatorzy: „Mosty”, „Magazyn Autostrady”

Strona wydarzenia: konferencjamostowa.elamed.pl


VIII Konferencja Drogowa

2-4.10.2024 r. w Katowicach odbędzie się VIII Konferencja Drogowa „Warunki gruntowe a projektowanie oraz budowa dróg”. Obecnie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem budownictwa komunikacyjnego i nierozerwalnie związaną z tym szeroką potrzebą wymiany doświadczeń i dyskusji na tematy odpowiedniego projektowania, budowy oraz utrzymania dróg w nierzadko złożonych i skomplikowanych warunkach gruntowych. odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli branży drogowej.

Organizatorzy: „Magazyn Autostrady”, „Mosty”

Strona wydarzenia: https://www.warunkigruntowe.elamed.pl/


VI Forum Dróg Publicznych

9-11.12.2024 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się VI Forum Dróg Publicznych „Dobre i sprawdzone rozwiązania dla samorządów”. Forum to cykl szkoleń skierowanych do kadry zarządzającej inwestycjami gmin, miast, powiatów oraz województw. W ramach szkoleń porównane zostaną efektywności wybranych technologii i ich kosztorysy, a także przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania dla dróg lokalnych. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje region Polski Południowej.

Organizatorzy: „Magazyn Autostrady”, „Drogi Publiczne”, „Mosty”

Strona wydarzenia: https://forumdrogpublicznych.pl/vi-forum-drog-publicznych-poludnie/

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.