Cyfrowa realizacja dla bezpiecznej, trwałej i niezawodnej przyszłości

Zarządcy infrastruktury często mają za zadanie monitorowanie rozległych i trudnych obszarów geograficznych przy ograniczonych zasobach ludzkich i budżetowych. Przy złym stanie mostów, nowym finansowaniu i ograniczonej liczbie pracowników zarządcy dróg i ich dostawcy muszą przyjąć nową technologię, aby zlikwidować te luki. Cyfrowe narzędzia, techniki, strategie i metodologie mogą usprawnić procesy i umożliwić współpracę w całym łańcuchu dostaw. Jednym z przykładów jest skok technologiczny wynikający z pomyślnego zastosowania technologii cyfrowych bliźniaków. Rejestrowanie danych modelowania rzeczywistości za pomocą dronów i fotogrametrii w terenie umożliwiło użytkownikom o różnych rozmiarach i ze wszystkich branż łatwe generowanie cyfrowych bliźniaków dla istniejących zasobów w celu wizualizacji i koordynacji z interesariuszami.

Połączenie rzeczywistych danych z projektowaniem 2D/3D BIM tworzy podstawę dla operacyjnych cyfrowych bliźniaków, w których można śledzić zmiany w czasie. Analiza sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego (AI/ML) może pomóc w ocenie stanu i analizie predykcyjnej poprzez automatyczne wykrywanie i kwantyfikację defektów, a także monitorowanie zmian w czasie. Określenie wartości dodatkowo wspomagają znormalizowane i niezależne strumienie danych Internetu Rzeczy (IoT) dodane do majątku trwałego w cyfrowym bliźniaku, zapewniając w ten sposób prawdziwie dynamiczne doświadczenie, które oferuje unikalne rozwiązania dostosowane do każdego elementu tego majątku. W starszych czujnikach można zastosować technologię połączoną z chmurą, oszczędzając znaczną ilość czasu i pieniędzy. Zautomatyzowane, ekonomiczne i bezpieczne rozwiązania do monitorowania stanu oparte na IoT są skutecznym sposobem pozyskiwania danych, które pozwalają właścicielom majątku trwałego odpowiedzialnie zarządzać ryzykiem i zapewniać bezpieczeństwo publiczne.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.