Drogi Samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość

Utrzymanie

Drugie spotkanie zostało poświęcone utrzymaniu nawierzchni drogowych. Podczas spotkania, które odbyło się 18 marca br., uczestnicy wysłuchali czterech referatów przygotowanych przez specjalistów w branży. Jako pierwsza wystąpiła Pani Oliwia Merska, która przedstawiła prezentację zatytułowaną „Dobór technologii utrzymaniowych ze względu na specyfikację uszkodzeń nawierzchni”. Następnie Pan Grzegorz Sochański poruszył tematykę związaną z cienkimi dywanikami mineralno-emulsyjnymi na zimno.

Jako trzecia wystąpiła Pani Marzena Przeworska, która przedstawiła prezentację pt. „Powierzchniowe utrwalenia”. Na koniec Pani Oliwia Merska w swojej prezentacji omówiła technologie napraw na gorąco.

Recykling

Trzecie szkolenie odbyło się 8 kwietnia br. i zostało poświęcone tematyce zagospodarowania materiałów z recyklingu. Jako pierwszy wystąpił Pan Łukasz Bargenda, który przedstawił prezentację zatytułowaną: „Recykling mieszanek mineralno-asfaltowych – aktualne uwarunkowania prawne”. Pan Karol Gałązka przedstawił prezentację dotyczącą „Wykorzystania granulatu asfaltowego do produkcji mieszanek mineralno – asfaltowych w technologii na gorąco, warunki technologiczne, zalety techniczne i środowiskowe”. Jako trzeci swoją prezentację przedstawił Pan Janusz Hariasz, który wygłosił referat „Mieszanki mineralno-emulsyjne z destruktem – MCE oraz GE”. Ostatnią prezentację przygotowała Pani Oliwia Merska, omawiając „Technologie recyklingu na gorąco »in-situ« (remixing, remixing plus, reforming, repaving) jako zabiegi utrzymaniowe nawierzchni asfaltowych”.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Katarzyna Węgrzyn-Madeja: Projektując obiekty mostowe, należy patrzeć perspektywicznie

Jakie technologie lub innowacje są wykorzystywane w ramach zadania „Przebudowa (budowa) mostu w ciągu DW 993 na potoku Bednarka w m. Bednarka”? Katarzyna Węgrzyn-Madeja: Zabrzmi to nudno, ale jesteśmy zwolennikami sprawdzonych i praktykowanych u nas w zarządzie technologii. W przypadku obiektu na potoku Bednarka również zastosowaliśmy sprawdzone...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.