Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość.

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen

Spółka UNIMOT Bitumen od kilku miesięcy jest już sformalizowanym podmiotem. Czy mógłby Pan przybliżyć czytelnikom historię ostatnich zmian?

Marcin Opaliński: Rzeczywiście, 7 kwietnia 2023 r. została sfinalizowana transakcja przejęcia przez Grupę UNIMOT spółki Lotos Terminale, w skład której wchodziła m.in. spółka Uni-Bitumen.

Podmiot ten powstał pod koniec 2022 r. poprzez wydzielenie, na potrzeby transakcji, zorganizowanej części przedsiębiorstwa Lotos Asfalt, obejmującej zakłady produkcyjne produktów asfaltowych w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach wraz z załogą oraz zespół sprzedaży zlokalizowany w Gdańsku. Od maja tego roku spółka działa pod nową nazwą – UNIMOT Bitumen.

Dzięki wspomnianej transakcji Grupa UNIMOT stała się drugim graczem na rynku sprzedaży asfaltów, z 10-letnim kontraktem na dostawy surowca/produktu asfaltowego o wolumenie 500 tys. ton rocznie.

UNIMOT Bitumen to producent produktów asfaltowych o zasięgu krajowym oraz europejskim. Na jakich rynkach zagranicznych najbardziej są Państwo skupieni?

Marcin Opaliński: UNIMOT Bitumen dostarcza swoje produkty w ramach wielu prestiżowych kontraktów w kraju i za granicą, na których doceniana jest wysoka jakość produktów. Klientami spółki są międzynarodowe korporacje, a także średnie i małe przedsiębiorstwa drogowe. Spółka obsługuje rynek budownictwa drogowego oraz producentów materiałów hydroizolacyjnych działających w Polsce i Europie. Kluczowym rynkiem dla UNIMOT Bitumen pozostaje rynek polski i udział w rozbudowie infrastruktury drogowej w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych (RPBDK) do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). W obszarze naszego zainteresowania pozostają także kraje z regionu Europy Środkowo-Wschodniej o największym potencjale sprzedaży, związanym z realizowanymi projektami drogowymi. Asfalt dostarczamy m.in. do: Rumunii, krajów nadbałtyckich, Skandynawii, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii oraz na rynek ukraiński. Nie zamykamy się także na inne kierunki stanowiące szanse biznesowe dla naszej spółki.

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.