Rozbudowa DW 486 między Rudą i Krzeczowem

Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej 486 między Rudą a Krzeczowem to nie tylko modernizacja infrastruktury, ale także krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i wygody podróży dla mieszkańców regionu łódzkiego.

Rozbudowa DW 486 to jedna z kluczowych inwestycji drogowych w województwie łódzkim. Trasa łączy strategiczne punkty, a jej poprawa znacząco wpłynie na wygodę podróży oraz bezpieczeństwo użytkowników dróg. Dotychczasowy stan odcinka Ruda – Krzeczów był zatrważający, ale dzięki zaawansowanym robotom drogowym oraz szerokiemu zakresowi inwestycji sytuacja ta ulegnie znaczącej poprawie.

W ramach inwestycji przebudowano 11 km drogi oraz poszerzono ją do 7 m, zapewniając lepszy przepływ ruchu. Wybudowano chodniki, przejścia dla pieszych oraz nowoczesne oświetlenie.

Ponadto przebudowano 12 skrzyżowań, wykonano budowę ronda oraz 18 zatok autobusowych. Wykonano również budowę i modernizację już istniejącego systemu odwodnienia oraz stworzono nowe zjazdy do posesji i kanałów technologicznych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Przeczytaj również: S1 odc. Przybędza – Milówka (obejście Węgierskiej Górki)

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.