GDDKiA wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej dwóch odcinków DK51

Firma Value Engineering z Warszawy opracuje dokumentację rozbudowy 30 km drogi pomiędzy Bartoszycami i Wichrowem. Złożyła najkorzystniejsze oferty w obu przetargach na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla rozbudowy DK51.

Droga krajowa nr 51

Kryteria oceny ofert

Komisja przetargowa oceniła złożone oferty według następujących kryteriów: 
•    cena – 60 proc.,
•    doświadczenie zespołu projektowego – 40 proc. 

Wybrane oferty uzyskały w tych kryteriach największą liczbę punktów. Termin wykonania dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 51 wynosi 30 miesięcy dla odcinka Bartoszyce – Lidzbark Warmiński i 28 miesięcy dla odcinka Lidzbark Warmiński – Wichrowo. Jeśli nie zostaną złożone odwołania, to jeszcze w styczniu br. planuje się podpisanie umowy z tym wykonawcą umowę.
 

Zakres i cel zadania

Wyłoniony w przetargach wykonawca zaprojektuje rozbudowę dwóch odcinków DK51 o łącznej długości 30 km. Docelowo w ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś. Przebudowane będą skrzyżowania, powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe. 

Celem rozbudowy drogi krajowej nr 51 jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i poprawienie warunków przejazdu tranzytowego oraz lokalnego. Będzie to możliwe dzięki polepszeniu warunków techniczno-użytkowych drogi, a w szczególności wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni i poprawie geometrii drogi. 

Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu dzięki budowie chodników i ciągów pieszo-rowerowych, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów oraz zatok autobusowych.

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: GDDKiA ponownie wybrała wykonawcę obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK79

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.