Nowe możliwości dzięki cyfrowym bliźniakom

Cyfrowe bliźniaki stają się jednym z najważniejszych trendów technologicznych w infrastrukturze transportowej! Cyfrowy bliźniak to cyfrowa reprezentacja fizycznego majątku trwałego, procesu lub systemu, jak również ich danych inżynierskich, co umożliwia użytkownikom zrozumienie i modelowanie ich wydajności. Są one stale aktualizowane danymi z wielu źródeł, co odróżnia je od statycznych modeli 3D.

Nowe możliwości dzięki cyfrowym bliźniakom

Podczas planowania, projektowania i budowy nowej drogi, mostu lub ich znacznej modernizacji cyfrowe bliźniaki projektu mogą zoptymalizować projekt zgodnie z wymaganiami operacyjnymi i zmniejszyć ryzyko opóźnienia budowy poprzez symulację. Wykonawcy, firmy budowlane oraz zarządcy dróg i mostów mogą wykorzystać cyfrowe bliźniaki, aby umożliwić zespołom projektowym lepszy wgląd w projekt.

Cyfrowe bliźniaki pozwalają również zarządcom i właścicielom zrozumieć konsekwencje decyzji projektowych na wczesnym etapie procesu i pomóc im osiągnąć lepszą wydajność w całym cyklu życia majątku trwałego. Dzięki nim właściciele i zarządcy mogą łatwiej zarządzać infrastrukturą, gdy dane z urządzeń podłączonych do Internetu Rzeczy (IoT), takich jak drony, dzięki ciągłym pomiarom umożliwiają śledzenie zmian majątku trwałego w czasie rzeczywistym i ich cyfrową reprezentację. Ta przejrzystość pomaga właścicielom ustalać priorytety i lepiej zarządzać procesem utrzymania lub modernizacji.

Korzystanie z dronów i robotów wraz z wizualizacją komputerową opartą na...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for non-compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.