Obwodnica Wronek

6 lipca oddano do użytku obwodnicę Wronek w ciągu drogi wojewódzkiej DW182 i DW184. Trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta oraz wpłynie na poprawę układu komunikacyjnego województwa.

Obwodnica o długości 5,2 km powstała w ramach inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jej wykonawcą były spółki „Colas Polska” i „Most Sp. z o.o.”. Początek realizacji jest zlokalizowany przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej DW184 w Nowej Wsi, a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej DW182 przed miejscowością Smolnica. Nowa obwodnica zdecydowanie pozytywnie wpłynie na komunikację w mieście. Obsługa transportowa dużych zakładów przemysłowych zostanie wyprowadzona z centrum, gdyż cały tranzyt przeniesie się na nową trasę. Budowa zdecydowanie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej i dostępności regionu. Wartość zadania wynosiła 81 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej opiewało na 66 mln zł.

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.