Obwodnica Wronek

6 lipca oddano do użytku obwodnicę Wronek w ciągu drogi wojewódzkiej DW182 i DW184. Trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta oraz wpłynie na poprawę układu komunikacyjnego województwa.

Obwodnica o długości 5,2 km powstała w ramach inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jej wykonawcą były spółki „Colas Polska” i „Most Sp. z o.o.”. Początek realizacji jest zlokalizowany przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej DW184 w Nowej Wsi, a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej DW182 przed miejscowością Smolnica. Nowa obwodnica zdecydowanie pozytywnie wpłynie na komunikację w mieście. Obsługa transportowa dużych zakładów przemysłowych zostanie wyprowadzona z centrum, gdyż cały tranzyt przeniesie się na nową trasę. Budowa zdecydowanie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej i dostępności regionu. Wartość zadania wynosiła 81 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej opiewało na 66 mln zł.

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.