Nowe mosty na DK86 w Będzinie-Łagiszy

Śląski Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie przebudowanych mostów nad potokiem Psary w ciągu DK86 w miejscowości Będzin-Łagisza. Oba obiekty, zrealizowane ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, zostały w pełni udostępnione kierowcom.

Nowe mosty na DK86 w Będzinie-Łagiszy

Umowę o wartości około 5 mln zł z firmą Primost Południe z Będzina podpisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku od rozebrania istniejącego obiektu na jezdni w kierunku Siewierza. W jego miejscu powstał nowy, dostosowany do obowiązujących parametrów i nośności. Aby rozpocząć prace na sąsiednim obiekcie, na jezdni w kierunku Katowic, w kwietniu tego roku przełożono na niego ruch.

W ramach prac wykonano także nową nawierzchnię i elementy wyposażenia, korektę niwelety drogi oraz jej krawędzi na dojazdach do obiektów. Zadanie obejmowało także przebudowę skarp i umocnienie brzegów koryta potoku w rejonie obiektów, budowę kanału technologicznego wzdłuż DK86 oraz budowę dojazdów do nowych obiektów. Całość prac zakończyło rozebranie przejazdów technologicznych wybudowanych na potrzeby budowy mostów oraz wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: Wybudowany przez STRABAG tunel pod linią kolejową w Gałkowie otwarty

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.