Wybudowany przez STRABAG tunel pod linią kolejową w Gałkowie otwarty

W dniu 1 września w Gałkowie został oddany do ruchu, wybudowany przez STRABAG, tunel w ciągu drogi powiatowej 2911E, który umożliwia bezkolizyjny ruch samochodowy oraz rowerowy pod torami linii kolejowych nr 17 i 25, zapewniających połączenia w relacji Warszawa Zachodnia – Łódź Fabryczna oraz Łódź Fabryczna – Dębica.

Fot: Tunel pod liniami kolejowymi nr 17 i 25 w Gałkowie


Tunel został wybudowany w technologii podstropowej, posadowienie oraz ściany tunelu wykonane w formie kombinowanych ścianek szczelnych o przekroju zamkniętym-skrzynkowym z grodzic stalowych. Grodzice stalowe zostały zespolone na wytwórni tworząc w ten sposób gotowy produkt w postaci pala stalowego. Opisywane ściany tunelu zostały zwieńczone żelbetowym oczepem. Szerokość tunelu wynosi 11,69 m, a długość przejazdu pod układem torowym 28,13 m. Długość całkowita obiektu, wraz z najazdami to 335 metry. W tunelu, nad którym znajduje się 5 torów linii kolejowych poprowadzona została jednia o szerokości 7m oraz wytyczony został ciąg pieszo-rowerowy.

–„Dzisiaj, patrząc na efekty naszej pracy, cieszymy się że mieszkańcy Gałkowa Dużego i Gałkowa Małego oraz gminy Koluszki mogą od teraz korzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowej, dzięki której podniosło się bezpieczeństwo oraz komfort podróży w tym miejscu. Realizacja tego kontraktu, mimo złożoności prac i prowadzenia ich przy ciągłym ruchu kolejowym, przebiegła sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem, za co chcę podziękować całemu zespołowi pracującemu na tej budowie” – Michał Bracha, Dyrektor Kontraktu w Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów STRABAG

Zakres wykonanych prac obejmował również roboty branżowe, w tym przebudowę wszystkich sieci. Tunel wyposażony został również w specjalny system odwodnienia i przepompownię wody, w celu skutecznego odprowadzania wód deszczowych.

Tunel, będący jedną z największych inwestycji w gminie, powstał w miejscu dotychczasowego przejazdu kolejowego i wraz z przebudową lokalnej drogi pomiędzy Gałkowem Dużym i Gałkowem Małym w gminnie Koluszki znacząco poprawi bezpieczeństwo zarówno podróżujących koleją, jak i kierujących pojazdami.

STRABAG jest obecny na polskim rynku budowlanym od ponad 35 lat i realizuje najbardziej prestiżowe i zaawansowane technologicznie inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Jako generalny wykonawca oferuje swoje usługi w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska.. Laboratoria należące do koncernu czuwają nad utrzymaniem najwyższych standardów jakości, prowadząc prace badawcze i wdrażając innowacyjne technologie. STRABAG posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz własne kopalnie kruszyw. Dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów i najnowszej generacji parkiem maszynowym. Wysoki udział kapitału własnego powoduje, że firma jest stabilnym i pewnym partnerem dla inwestorów. W Polsce STRABAG zatrudnia ponad 6,5 tys. osób, a roczne obroty Grupy wynoszą ponad 8 mld PLN.

Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl


Źródło: STRABAG
Przeczytaj również: Powstanie kolejny odcinek S12

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.