Mariusz Urbański: Przy niestabilnej sytuacji gospodarczej nie ma możliwości racjonalnej wyceny kosztów inwestycji

Mariusz Urbański, Dyrektor Naczelny Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania o stan infrastruktury komunikacyjnej w Polsce, o to, jak wydarzenia z ostatnich lat wpłynęły na działalność IBDiM oraz o najważniejsze projekty Instytutu w kraju i za granicą.

Mariusz Urbański: Przy niestabilnej sytuacji gospodarczej nie ma możliwości racjonalnej wyceny kosztów inwestycji
Od 1 sierpnia 2021 r. zajmuje Pan stanowisko Dyrektora Naczelnego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Jak podsumowałby Pan ten czas?

Mariusz Urbański: Moment, w którym objąłem funkcję Dyrektora Naczelnego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, był niełatwym czasem dla wszystkich. Trwała pandemia, a co za tym idzie, panowała trudna sytuacja na rynku. Jednak dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób szybko poznałem strukturę Instytutu i mogłem zacząć wdrażać swoją wizję i strategię. Z drugiej strony był to rok przede wszystkim wzmożonej aktywności.

Staram się, aby w Instytucie panowały najwyższe standardy zarządzania firmą. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele wyzwań przede mną, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam przyjemność kierować zespołem ekspertów, bardzo ambitnych i pracujących z pasją ludzi.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.