I Konferencja Mostowa

6-8 września 2023 roku odbędzie się I Konferencja Mostowa „Aktualne problemy projektowania, budowy i utrzymania obiektów inżynierskich”.

Polska myśl mostownicza nieprzerwanie ewoluuje. W ostatnich latach następowały zmiany, które można nazwać przełomowymi. Poza fundamentalnymi zagadnieniami rozwoju technologicznego, czy materiałowego zmieniło się także podejście do projektowania i utrzymywania obiektów inżynierskich. Dzięki temu powstają nowatorskie obiekty – bez wątpienia na światowym poziomie. Aktualnie w Polsce znajduje się około 42 tys. obiektów mostowych, z czego 34 tys. to mosty drogowe, a około 8 tys. to mosty kolejowe. Zwłaszcza duże konstrukcje mostowe o oryginalnych kształtach, czy też te z utrudnionym dostępem lub, w skrajnym wypadku, w ogóle brakiem dostępu do obszarów połączeń są, a z czasem będą coraz bardziej, wymagające w utrzymaniu. Kwestia ta jest niezwykle istotna choćby w kontekście przygotowania prac utrzymaniowych przez administrację zarówno finansowo, jak i organizacyjnie.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także tematyki tunelowej. Mimo, że tunele są całkowicie odrębną dziedziną obiektów inżynierskich, to właśnie mostowcy posiadają uprawnienia do ich projektowania. Biorąc pod uwagę liczbę istniejących, budowanych i projektowanych w Polsce tuneli drogowych i kolejowych poruszenie tego zagadnienia jest konieczne.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń projektantów, wykonawców i podwykonawców, a także przedstawicieli administracji i szkolnictwa wyższego w kontekście aktualnych problemów technologicznych, materiałowych, prawnych oraz administracyjnych w zakresie budownictwa mostowego i tunelowego.

Zgłoś swój udział, kontaktując się z nami:
Anna Gocek
tel. 698 264 593
a.gocek@elamed.pl
LUB
Wypełnij formularz zgłoszeniowy – TUTAJ

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.