Międzynarodowy Kongres ETCC2022

Kongres rozpoczął się w dniu 11.07.2022 specjalną sesją: „Summer School” dedykowaną młodym naukowcom (uczestniczyło 60 osób z różnych krajów wygłoszono 8 wykładów) zakończył się w dniu 14.07.2022 o godz 15.00 Ceremonią zamknięcia ETCC2022 wraz z rozdaniem nagród za najlepsze wystąpienia.

Program kongresu obejmował:
108 referatów w 5 równoległych sesjach oraz 3 referaty plenarne

60 posterów tematycznych wystawianych na panelach prezentacyjnych

Udział 15 wystawców z 7 krajów

Zarejestrowanych było 354 uczestników Kongresu z 26 krajów całego świata (w tym USA, Iran, Chiny, Brazylia, Indie…)
Prowadzący sesje kongresowe
Session Moderators” (35 naukowców) oraz wybrani specjaliści (łącznie 45 osób) dokonali oceny prezentowanych referatów. Na tej podstawie przyznano nagrody.

W trakcie kongresu w dniu 13.07.2022 odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego SITPChem z udziałem zaproszonych przedstawicieli oddziałów).

Ten prestiżowy kongres o zasięgu światowym organizowany od 70 lat w różnych krajach, teraz odbywał się po raz pierwszy w Polsce. Opinie o poziomie merytorycznym i organizacji kongresu były bardzo pozytywne.

Komitet Organizacyjny Kongresu KOK  rozpoczął prace 20 lutego 2019.
Powołano Komitet Naukowy Kongresu (KNK). Komitet KOK spotykał się regularnie i ustalał konkretne zadania organizacyjne.

Duży wysiłek i zaangażowanie wszystkich osób umożliwiły pełny sukces organizacyjny Kongresu.

źródło: SITPChem

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.