Budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu DK13

Przedmiotem realizacji jest „Budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu DK13”. Realizacja znajduje się na liście inwestycji wymienionych w załączniku nr 1 do PBDK 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) stanowiącej załącznik do Uchwały nr 156/2015 Rady Ministrów z dnia 8 września 2015 r.

Kontrakt na realizację I etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 realizowano w formie optymalizuj i wybuduj. Zamawiającym inwestycję jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie. Prace wykonawcze zlecono firmie Budimex S.A., natomiast konsultantem kontraktu jest firma NBQ Spółka z o.o. Szczecin. Wartość całkowita kontraktu wynosi 85 972 522,80 zł brutto.

Opis inwestycji

Obwodnica Przecławia i Warzymic ma swój początek na rondzie imienia Hermana Hackena, przebiega w kierunku południowym – zachodnim, omijając od wschodu miejscowości Przecław i Warzymice. Około 1,2 km na południe od m. Przecław zakończony obecnie I etap inwestycji łączy się rondem z istniejącą DK13.

Od tego miejsca rozpocznie się II etap inwestycji, który jest obecnie w przygotowaniu. Tu zostanie zlokalizowany węzeł Siadło Górne łączący DK13 z planowaną Zachodnią Obwodnicą Szczecina w ciągu S6.

Następnie na odcinku około 1,5 km DK13 i przyszła S6 będą biegły razem do nowego węzła Szczecin Zachód z autostradą A6. Na południe od autostrady będzie już jednojezdniowa obwodnica Kołbaskowa, która jest planowana do realizacji w ramach rządowego „Programu budowy 100 obwodnic”.

Zakres robót

7.07.2023 r. wykonawca zgłosił zakończenie robót objętych kontraktem. Następnie tr...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Komentarz firmy

Łukasz Lendner
Dyrektor GDDKiA Oddział w Szczecinie

Obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 to ważna inwestycja na mapie województwa zachodniopomorskiego. Nowa trasa poprawiła połączenie Szczecina z autostradą A6 i wyprowadziła ruch tranzytowy z podszczecińskich miejscowości. Inwestycję sprawnie zrealizowała firma Budimex. Powstała dwujezdniowa droga klasy GP, na której powstał też węzeł drogowy Przecław. Wcześniej już mieliśmy projekt budowlany i uzyskaną decyzję ZRID, w związku z tym wykonawca musiał opracować tylko projekty wykonawcze. W miarę opracowywania i zatwierdzania projektów sukcesywnie ruszały roboty budowlane. Co warto podkreślić, prace zakończyły się na pół roku przed terminem kontraktowym.

To nie koniec inwestycji drogowych w tym rejonie, zakończona inwestycja to tak naprawdę I etap obwodnicy Przecławia i Warzymic. Planujemy budowę II etapu, czyli nowego węzła Szczecin Zachód łączącego DK13 i planowaną Zachodnią Obwodnicę Szczecina w ciągu S6 z autostradą A6. Będzie to duży węzeł autostradowy, który zastąpi obecny węzeł w rejonie Kołbaskowa wybudowany ponad 80 lat temu. Inwestycja ta będzie połączona z budową obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13. Oczekiwalibyśmy, aby ta przyszła inwestycja przebiegała tak dobrze jak właśnie zakończona budowa.

Wywiady

Paweł Woźniak: Niezwykle cenię sobie transparentność

Paweł Woźniak, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” omawia wyzwania, cele i priorytety związane z zarządzaniem polską infrastrukturą drogową. Zwraca uwagę na skalę zadań realizowanych przez GDDKiA, podkreślając znaczenie stabilnego finansowania inwestycji oraz efektywnej współpracy z ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.