Reklama

Tunel, który łączy Polskę

Rozpoczęły się prace w drugim etapie projektu budowy Łódzkiego Węzła Kolejowego, który połączy stacje Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską i Łodzią-Żabieniec.

Tunel, który łączy Polskę

Dzięki nowemu tunelowi skróci się czas przejazdu pociągów w aglomeracji łódzkiej, rozszerzona zostanie również oferta przewozowa dla pasażerów. Budowa tego tunelu to kolejny etap prac, które mają na celu poprawę przepustowości Łódzkiego Węzła Kolejowego. Projekt obejmuje budowę 7,2 km linii kolejowej wraz z potrzebną infrastrukturą. Wzdłuż torów łączących Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską i Łodzią-Żabieniec powstaną też dwa nowe przystanki Łódź Zielona i Łódź Ogrodowa.

Na plac budowy zostały przewiezione już wszystkie elementy pierwszej z dwóch tarcz TBM, które będą drążyć tunel. Maszyna ma 95 m długości i średnicę o wymiarach 8,7 m oraz waży 650 ton. Pierwszym etapem prac była budowa tunelu kolejowego na odcinku Łódź-Widzew – Łódź Fabryczna. Wraz z nowym dworcem kolejowym na stacji Łódź Fabryczna. Budowa Łódzkiego Węzła Kolejowego zakończy się w 2022 r. Wartość projektu to ponad 1,7 mld zł. Inwestycja w Łodzi jest współfinansowana z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z którego prawie jedna piąta funduszy, czyli 21,3 mld zł, Polska przeznacza na rozwój transportu kolejowego.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Ewelina Karp-Kręglicka: Spodziewamy się kumulacji inwestycji budowlanych

Ewelina Karp-Kręglicka, prezeska PSWNA, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” opowiada o kluczowych celach stowarzyszenia, omawia znaczenie standardów ESG oraz zachęca kobiety do aktywnego działania w sektorze budowlanym, zwracając uwagę na ich atuty i rolę w przyszłości branży. Porusza także zagadnienia dot. rozwoju technologii niskoemisy...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.