S7 odc. Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) – węzeł Miechów (z węzłem)

Opis realizacji dotyczy kontraktu „Kontynuacja projektowania i budowa drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa, odcinek: Moczydło (granica woj. świętokrzyskiego) – węzeł Miechów (z węzłem)”. Odcinek ten jest zlokalizowany na terenie województw świętokrzyskiego i małopolskiego, w powiatach jędrzejowskim i miechowskim, na terenie gmin Wodzisław, Książ Wielki i Miechów. Stanowi on fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa – Rabka – Chyżne – Słowacja oraz element sieci kompleksowej TEN-T.

Posłuchaj materiału:

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7, rozpoczynający się w miejscowości Moczydło, a kończący się węzłem w miejscowości Miechów, został otwarty 5.09.2023 r. Zamawiającym inwestycję była GDDKiA Oddział w Krakowie, wykonawcą INTERCOR Sp. z o.o., inżynierem kontraktu ECM GROUP Polska S.A., a projektantem Autostrada II Sp. z o.o. Realizacja znajduje się w Wykazie Dużych Projektów stanowiącym Załącznik 12.2 do Programu Operacyjnego Infrastruktura i środowisko 2014-20. Wartość całkowita kontraktu wynosi 755 272 186,45 zł. Zadanie dofinansowano ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, a umowa na dofinansowanie została podpisana 16.12.2022 r.

Zakres robót

W ramach inwestycji przeprowadzono roboty drogowe obejmujące budowę odcinka drogi ekspresowej S7 o długości około 18,7 km od km 603+459,97 do km 622+185,00.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.