Rozpoczął się remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu DK50

Na moście w Górze Kalwarii w ciągu DK50 obowiązuje ruch wahadłowy za sprawą rozpoczęcia prac związanych z jego remontem.

Rozpoczął się remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu DK50

Zakres prac

W ramach remontu wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne i ułożona będzie nowa nawierzchnia na moście i jego dojazdach. Ponadto fragmenty konstrukcji nośnej zostaną zabezpieczone antykorozyjnie oraz naprawione i uzupełnione będą systemy odwodnienia. Wykonawca naprawi również bariery ochronne wraz z balustradami na moście i jego dojazdach.

Wykonawcą zadania jest firma B2. Umowa o wartości ok. 10,5 mln zł zostanie wykonana w ciągu 7 miesięcy. Oznacza to, że zakończenie remontu przewidziane zostało w lutym 2023 r.

O moście

Most w Górze Kalwarii wybudowany został w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, tj. w 1954 r. Zmodernizowany został w 1998 r. poprzez wykonany remont i wzmocnienie konstrukcji mostu. Całkowita długość przeprawy wynosi 640 m. Cała konstrukcja mostu ma poprzeczną oś symetrii umiejscowioną w środku przeprawy.

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Udostępniono trzy pasy ruchu na DK79 w Piasecznie

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.