Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie

W Olsztynie trwa rozbudowa sieci tramwajowej. System ma się wzbogacić o kolejnych 6 km torowisk.

fot.: iStock

Po zakończeniu robót ziemnych wykonawca będzie mógł przystąpić do prac przy budowie torowiska. Pierwsze tory na budowie powinny pojawić się wiosną tego roku. Za roboty odpowiada konsorcjum firm Polimex Mostostal i Trakcja SA. Pierwszym zadaniem było wykonanie drogi łączącej ul. Krasickiego z rondem przy ul. Wisławy Szymborskiej. W ramach zadania powstanie także estakada o długości ok. 270 m nad skrzyżowaniem ulic Krasickiego z Synów Pułku. Na placu przy Wysokiej Bramie zostanie natomiast wybudowany docelowy węzeł przesiadkowy. Obecnie wykonawcy realizują kontrakt na niemal całej długości przyszłej linii tramwajowej.

Źródło: Transport Publiczny

Przeczytaj również: Rozbudowa DK22 na odcinku Fiszewo – Elbląg

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.