Przemysł cementowy – wyzwania na 2022 rok

Nowe wyzwania w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą. Strategiczne znaczenie przemysłu cementowego.

Cement to podstawowy i niezastąpiony surowiec dla budownictwa, które w Polsce odpowiada m.in. za wytworzenie 8% PKB i 2 mln miejsc pracy.

Beton - tworzony z udziałem cementu, kruszywa i wody jest drugą (po wodzie) najczęściej używaną substancją na świecie. To od cementu i betonu zaczyna się rozmowa o jakimkolwiek budownictwie. Z betonu powstają drogi, mosty, obiekty budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, budowle hydrotechniczne np. przekop Mierzei Wiślanej czy militarne takie, jak pasy startowe dla samolotów czy płyty lotnisk.

Zapewnienie ciągłości i bezpieczeństwa dostaw cementu oraz betonu jest krytycznie ważne dla realizacji zarówno inwestycji publicznych jak i prywatnych.

Czy zatem przemysł cementowy jest kluczowy i strategiczny dla polskiej gospodarki? Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć, zwłaszcza teraz, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna.

- Przemysł cementowy w Polsce jest kluczową i strategiczną branżą gospodarki, a polską racją stanu powinno być wspieranie branży cementowej. Apelujemy o to do naszego Rządu
tłumaczył Krzysztof Kieres, Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Wojna w Ukrainie zbiegła się z wieloma innymi w...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for non-compliance

Jakie są priorytety firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego? Czy firma planuje podejmować konkretne działania w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej? Kamila Czaja: Jako firma zdecydowaliśmy się zobowiązać do przestrzegania Porozumienia Paryskiego (Paris Agreement), tj. międzynarodowego traktatu dotyczącego ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.