GDDKiA podaje stan przygotowania zadań na sieci dróg krajowych

Poza inwestycjami z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic nieustannie realizowane są zadania mające na celu modernizację dróg i poprawę bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiony został stan przygotowań zadań na sieci, których realizację GDDKiA planuje w najbliższych latach.

DK25 Niechorz

Poszerzenie autostrady A1 Toruń - Włocławek

35-kilometrowy odcinek autostrady A1, od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ, zostanie w przyszłości poszerzony o trzeci pas ruchu. Wykorzystamy do tego szeroki pas rozdziału pozostawiony w trakcie budowy autostrady. Rozbudowa ma związek z prognozowanym zwiększeniem natężenia ruchu na A1, które nastąpi m.in. w związku z przeniesieniem w przyszłości ruchu tranzytowego relacji Szczecin - Warszawa z autostrady A2 na drogę ekspresową S10. W styczniu 2022 r. Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji na prace przygotowawcze. Zakres tych prac obejmie opracowanie dokumentacji projektowej koniecznej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) oraz jej uzyskanie. 9 lutego br. otwarto oferty w przetargu na dokumentację. Zgłosiło się dziewięciu wykonawców, których oferty wahają się między 2,8 a 6,3 mln zł. 

Aktualny etap: Trwa przetarg na dokumentację 

Długość: 34,8 km 

Planowane lata budowy: 2029-31

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Masz możliwość korzystania z materiałów w strefie: „Pliki do pobrania”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Piotr Miąso: Ten rok będzie dla nas bardzo intensywny

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” odpowiada na pytania dotyczące inwestycji infrastrukturalnych na Podkarpaciu, ich finansowania oraz technologii wykorzystywanych do budowy i modernizacji dróg podlegających pod PZDW. Jak ocenia Pan aktualny stan dróg na Podkarpaciu? Piotr Mią...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.