Drugie spotkanie z cyklu Ogólnopolskie Forum Administracji Dróg Publicznych

25 lipca 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Ogólnopolskiego Forum Administracji Dróg Publicznych pod hasłem „Kruszywa i materiały w inwestycjach samorządowych”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, specjalistów z dziedziny budownictwa drogowego, przedstawicieli firm kruszywowych oraz ekspertów branżowych. Łącznie na wydarzenie zarejestrowało się blisko 300 os.

I część spotkania

Jako pierwsza wystąpiła Agata Stempkowska z AGH Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która zaprezentowała wybrane właściwości kruszyw w zastosowaniu do betonowych i asfaltowych nawierzchni drogowych. Następnie dr inż. Przemysław Buczyński z Politechniki Świętokrzyskiej omówił temat dotyczący podbudów recyklowanych z asfaltem spienionym – technologii wpływającej na zwiększenie i trwałość infrastruktury drogowej.

II część spotkania

W części drugiej wydarzenia referat pt. „Zamawianie kruszy, transport i usuwanie odpadów z dedykowaną platformą i aplikacją Schüttflix” wygłosili Michał Szkudlarek, Dyrektor Zarządzający Schüttflix Polska oraz Przemysław Wyrzykowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Schüttflix Polska. Na zakończenie Hubert Schwarz (Kancelaria Prawnicza Amadeus) omówił zagadnienie destruktu jako kruszywa.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami wydarzenia były firmy: FerroCarbo, KOSD Wrocław, Kopalnie Porfiru i Diabazu oraz firma Schüttflix Polska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konwent Dyrektorów Zarządców Dróg Wojewódzkich, Krajowa Rada Zarządców Dróg Powiatowych oraz Polski Związek Producentów Kruszyw.

Wszystkim partnerom dziękujemy za zaangażowanie oraz wsparcie merytoryczne.

Podsumowanie

Eksperci podkreślali rolę jakościowych kruszyw w zapewnieniu trwałości i bezpieczeństwa dróg oraz wpływu na wydajność i koszty inwestycji. Ważnym tematem poruszanym na forum były również zagadnienia związane z ekologicznym podejściem do dostarczania kruszyw. Zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Podsumowując, Ogólnopolskie Forum Administracji Dróg Publicznych – Kruszywa i materiały w inwestycjach samorządowych było znakomitą okazją do zintegrowania środowiska budownictwa drogowego, wymiany doświadczeń oraz omówienia kluczowych kwestii związanych z wyborem i zastosowaniem kruszyw i materiałów w inwestycjach samorządowych. Forum przyczyniło się do podniesienia świadomości na temat ekologicznego podejścia do dostarczania kruszyw oraz zachęciło do dalszych badań i innowacji w branży.

Już teraz zapisz się na kolejne webinary – TUTAJ!

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.