Dobre praktyki i nowe rozwiązania

8 listopada 2021 roku odbyło się kolokwium z cyklu: „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania”, zorganizowane przez Polski Kongres Drogowy. Wydarzenie miało charakter spotkania online.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość wysłuchania 16 referatów w trzech sesjach tematycznych. Każda sesja zakończona została Q&A, w trakcie których prelegenci odpowiadali na pytania zadane przez uczestników na czacie. Podczas pierwszej sesji zostały omówione obserwacje wynikające z wykonania, utrzymania oraz eksploatacji najstarszych autostrad w Polsce, jakimi są A18 oraz A4. Omówione również zostały doświadczenia z budowy nawierzchni betonowych o zbrojeniu ciągłym w Niemczech i Polsce.

Druga sesja została poświęcona na omówienie różnych sposobów wykańczania powierzchni nawierzchni, przedstawiono również zagadnienia związane z właściwościami przeciwpoślizgowymi nawierzchni betonowych. Prelegenci poruszyli również tematykę dotyczącą technologii napraw z użyciem betonu szybkosprawnego.

W trakcie sesji trzeciej omówiono możliwości monitoringu nawierzchni, technologie obniżające ślad węglowy oraz system Astra Floor. Zaprezentowano również innowacyjne zastosowania nawierzchni betonowych na obiektach mostowych w Polsce. Na koniec przybliżono temat nawierzchni betonowych na podbudowie z kruszywa niezwiązanego.

Otwarcia kolokwium wraz z przywitaniem prelegentów oraz uczestników online dokonał Zbigniew Kotlarek, prezes Polskiego Kongresu Drogowego PKD.

Pierwszą prelekcję wraz z wprowadzeniem do kolokwium wygłosił prof. dr hab. inż. Antoni Szydło (Politechnika Wrocławska), przedstawiając referat pt. „Nowe doświadczenia konstrukcyjne i technologiczne na nawierzchniach betonowych w Polsce”.

Wraz z zastosowaniem wielu nowych i nowoczesnych rozwiązań oraz technologii powstaje potrzeba weryfikowania i monitorowania stosowanych rozwiązań celem ich sprawdzenia w praktyce. Dlatego też po raz kolejny organizatorzy stworzyli platformę do wymiany opinii w branży infrastrukturalnej ze wskazaniem na wymianę doświadczeń.

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for non-compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.