Ochrona przed hałasem

W artykule przedstawiono kwestie ochrony pracowników wykonujących prace podczas wydobycia surowców naturalnych w kopalniach odkrywkowych przed zagrożeniami fizycznymi – w tym przypadku przed wszechobecnym hałasem, m.in. podczas robót strzałowych czy w czasie przebywania w pobliżu ciągle działających maszyn. Każdy pracownik powinien znać zagrożenia, przestrzegać procedur bezpieczeństwa i zachować szczególną ostrożność.

W branży górniczej, gdzie pracownicy narażeni są na całą gamę zagrożeń. Często optymalnym rozwiązaniem poprawiającym warunki pracy jest zastosowanie środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Zgodnie z wymaganiami powinny one być tak dobierane, aby eliminowały lub zmniejszały ryzyko do najniższego, możliwego do osiągnięcia poziomu.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.