Ochrona przed hałasem

W artykule przedstawiono kwestie ochrony pracowników wykonujących prace podczas wydobycia surowców naturalnych w kopalniach odkrywkowych przed zagrożeniami fizycznymi – w tym przypadku przed wszechobecnym hałasem, m.in. podczas robót strzałowych czy w czasie przebywania w pobliżu ciągle działających maszyn. Każdy pracownik powinien znać zagrożenia, przestrzegać procedur bezpieczeństwa i zachować szczególną ostrożność.

W branży górniczej, gdzie pracownicy narażeni są na całą gamę zagrożeń. Często optymalnym rozwiązaniem poprawiającym warunki pracy jest zastosowanie środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Zgodnie z wymaganiami powinny one być tak dobierane, aby eliminowały lub zmniejszały ryzyko do najniższego, możliwego do osiągnięcia poziomu.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.