Najnowsze wydanie czasopisma „Kruszywa” już jest!

Najnowszy numer czasopisma „Kruszywa” poświęcony został tematyce optymalizacji procesu przesiewania. Przeczytaj słowo wstępne, które napisał redaktor czasopisma prof. dr hab. inż. Daniel Saramak (AGH Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i dowiedz się więcej o wydaniu!

Niniejszy numer czasopisma otwiera kolejny rok naszej działalności w szeroko pojętej branży kruszywowej. Starając się dostosowywać do potrzeb naszych Czytelników, od 2024 r. „Kruszywa” będą się ukazywać trzy razy do roku. W połączeniu z inicjatywami nasi Czytelnicy będą mieli na bieżąco dostęp do najważniejszych informacji branżowych, relacji z ważnych wydarzeń, i nie umknie im nic, co istotne. Jedną ze wspomnianych inicjatyw jest Strefa Kruszyw na portalu Drogowo-Mostowy.pl. Na bieżąco aktualizowane fakty, stały dostęp do wiedzy, aktualne wydarzenia, analizy i wiele cennych informacji. Wystarczy się zalogować! Kolejną ważną aktywnością są konferencje i spotkania organizowane przez zespół redakcyjny. Na przełomie lutego i marca odbyła się IV edycja Konferencji Drogowo-Kruszywowej. Duże grono specjalistów reprezentujących przemysł, naukę oraz sektor R&D, ciekawe wystąpienia, aktualny stan wiedzy. Więcej w relacji Joanny Glapińskiej-Goj na str. 10-12 bieżącego wydania.

Co jeszcze można znaleźć w numerze 1/2024? Jak zwykle stawiamy na praktyczne rozwiązania biznesowe i ścisłą współpracę z profesjonalistami. Ponadto odwiedziliśmy firmę Kruszywa Polskie S.A., przedstawiamy aktualną sytuację w obszarze przeciwdziałania nielegalnej eksploatacji opisaną w raporcie przez NIK, a także prezentujemy trudne do zdarcia elementy eksploatacyjne produkowane przez Weir ESCO. Zachęcam też do lektury naszych wywiadów! Firmę budują ludzie i stanowią jej najważniejszy kapitał. Dlatego doceniając ich rolę, porozmawiamy między innym o strategii, etyce i roli lidera z Dyrektor Generalną Volvo, a o technologii taśm przenośnikowych z pracownikiem firmy BELTOR.

Technologia to klucz do efektywnej produkcji wysokojakościowego kruszywa, przy akceptowalnym wyniku ekonomicznym i ograniczonych skutkach środowiskowych. Dlatego te zagadnienia stanowią jeden z bardzo istotnych obszarów prezentowanych w czasopiśmie. Do czego wykorzystać kruszywa pomiedziowe? Po co drony w kopalni? Które elementy są kluczowe w przesiewaczach i prasach wulkanizacyjnych? Odpowiedzi
na te pytania znajdą Państwo na kolejnych stronach. Problemy technologii przeróbki kruszyw są i będą stale gościć na łamach czasopisma, już teraz mogę zapowiedzieć następne ciekawe teksty w kolejnych numerach i kompleksowe podejście do tej tematyki.

Życzę przyjemnej lektury!


prof. dr hab. inż. Daniel Saramak

Przeczytaj również: Dr inż. Agata Stempkowska, przedstawicielka AGH Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, o IV Konferencji Drogowo-Kruszywowej!

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for non-compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.