GDDKiA wprowadziła specjalne zasady utrzymania dróg krajowych w kontekście suszy

W marcu i kwietniu tego roku, ze względu na słoneczne dni oraz brak opadów, wzrosło w Polsce zagrożenie związane z suszą. GDDKiA reaguje na zmieniające się warunki pogodowe. Wdrożono specjalne zasady utrzymania dróg krajowych w kontekście suszy. Dotyczą one jednak tylko tych miejsc, gdzie ich zastosowanie nie powoduje niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg.

GDDKiA wprowadziła specjalne zasady utrzymania dróg krajowych w kontekście suszy

Dylematy związane z koszeniem

Jednym z elementów bieżącego utrzymania dróg krajowych jest prowadzenie regularnego koszenia pasa drogowego. Wpływa to na bezpieczeństwo ruchu i sprawne działanie odwodnienia. Klimat jednak się zmienia. W ostatnich latach doświadczamy w Polsce długich okresów bez opadów atmosferycznych, co sprzyja suszy. Przeciwdziałając temu niekorzystnemu zjawisku, podjęliśmy działania polegające na ograniczeniu powierzchni koszenia pasów zieleni przy drogach krajowych. 

Bezpieczeństwo użytkowników dróg jako priorytet

GDDKiA podkreśla jednak, że bezpieczeństwo użytkowników dróg, bez względu na okoliczności, to priorytet. Dlatego w kwestii przeciwdziałania przesuszeniu gleby, wyłączone z tego postępowania są miejsca związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i efektywnym działaniem systemu odwodnienia.  

Bujna roślinność ni...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.