Budowa węzła przesiadkowego przy ulicy Grunwaldzkiej wraz z budową tunelu pod przejazdem kolejowym

Na początku października oddano do użytku inwestycję, która pozwoli na zwiększenie udziału kolei i autobusów w codziennej podróży. Realizacja została dostosowana do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki współpracy Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego i Gminy Komorniki, wspieranych przez fundusze unijne. Ważną rolę odegrał również generalny wykonawca, który podjął się kluczowego przedsięwzięcia dla społeczności. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość wykazywaną w trakcie trudności związanych z różnymi etapami prac.

W ramach inwestycji wykonano bezkolizyjne przejście ul. Grunwaldzkiej pod istniejącą linią kolejową E20 poprzez budowę wiaduktów kolejowych i odpowiednie przegłębienie trasy ul. Grunwaldzkiej w sposób umożliwiający przejazd pod wiaduktami, przejście, a także przejazd rowerem. W ramach zadania wykonano budowę, rozbudowę oraz przebudowę układu komunikacyjnego oraz pozostałych wymagających tego elementów infrastruktury technicznej. Nieodłączną częścią inwestycji są chodniki i infrastruktura dla rowerzystów. Dużym ułatwieniem dla pasażerów korzystających z peronu po stronie Poznania jest także kładka pieszo-rowerowa nad ruchliwą ul. Grunwaldzką. Jako kolejne usprawnienie przewidziano dwie windy łączące ul. Grunwaldzką z peronami kolejowymi. Obok nich powstały także schody. Po stronie Plewisk został wybudowany parking typu Park & Ride o pojemności 190 miejsc – podróżni będą mogli zostawić na nim samochód i dalej kontynuować podróż pociągiem. Za parkingiem jest już gotowy zbiornik retencyjny o pojemności ok. 2100 m3, który posłuży do odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z terenu węzła Grunwaldzka.

W efekcie w rejonie ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Twardogórskiej do ul. Wołczyńsk...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.