Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r.

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia
Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce?

Konrad Romik: Oczywiście nadal dochodzi do zbyt wielu wypadków. Jednak bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia. Patrząc na statystyki, chociażby z ostatnich 5 lat, możemy zauważyć, że liczba wypadków systematycznie się zmniejsza. Dzięki m.in. wprowadzanym zmianom, tj.: poprawa infrastruktury, podnoszenie standardu nawierzchni drogowych, wprowadzanie oraz udoskonalanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu itp. Infrastruktura staje się dla użytkownika bezpiecznym otoczeniem, które poprzez zastosowane technologie narzuca pewne rozwiązania prowadzenia pojazdu przez kierującego. Mowa tutaj o urządzeniach uspokojenia ruchu. Jeżeli chodzi o wskaźnik liczby ofiar śmiertelnych w Polsce, jest on bardzo wysoki i w 2020 roku wyniósł 2,5 tys. osób.

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.