Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r.

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia
Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce?

Konrad Romik: Oczywiście nadal dochodzi do zbyt wielu wypadków. Jednak bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia. Patrząc na statystyki, chociażby z ostatnich 5 lat, możemy zauważyć, że liczba wypadków systematycznie się zmniejsza. Dzięki m.in. wprowadzanym zmianom, tj.: poprawa infrastruktury, podnoszenie standardu nawierzchni drogowych, wprowadzanie oraz udoskonalanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu itp. Infrastruktura staje się dla użytkownika bezpiecznym otoczeniem, które poprzez zastosowane technologie narzuca pewne rozwiązania prowadzenia pojazdu przez kierującego. Mowa tutaj o urządzeniach uspokojenia ruchu. Jeżeli chodzi o wskaźnik liczby ofiar śmiertelnych w Polsce, jest on bardzo wysoki i w 2020 roku wyniósł 2,5 tys. osób.

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.