Konkurs im. Maksymiliana Wolffa – rozstrzygnięty!

Po raz 14. czasopismo „Mosty” ma zaszczyt ogłosić wyniki Konkursu im. Maksymiliana Wolffa, który od lat promuje polską myśl projektową.

24 listopada br., podczas Wrocławskich Dni Mostowych redakcja czasopisma „Mosty” oficjalnie ogłosiła wyniki 14. edycji Konkursu Mostowego. Przedstawiciele firm otrzymali dyplom gratulacyjny oraz statuetkę.

W składzie Jury konkursu zasiadają uznani w branży mostowej eksperci i autorytety:
prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga
prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak
dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP
 dr hab. inż. Janusz Szelka, prof. nadzw. WSOWL i UZ
 prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski

Wyniki konkursy

Najlepszą realizacją projektu mostu o rozpiętości przęsła poniżej 70 m został Most Północny i Most Południowy nad śluzą w ciągu DW 501. Obiekt zgłosiła firma NDI oraz Mosty Gdańsk.

W kategorii realizacja projektu mostu o rozpiętości przęsła powyżej 70 m został nagrodzony Most przez rz. Dunajec w Kurowie w ciągu drogi krajowej nr 75 zgłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie.

Za najlepszą kładkę dla pieszych uznano kładkę rowerową przy Moście Karpackim w Rzeszowie. Nagroda została przyznania firmie Promost Consulting.

W kategorii renowacja istniejącego obiektu inżynierskiego nagrodę przyznano firmie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Poznaniu za kładkę pieszą przez rz. Ciemną w ciągu DK12 w miejscowości Gołuchów.

Redakcja magazynu „Mosty” serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom!

Zobacz krótką fotorelację z rozdania nagród oraz listę wszystkich zgłoszonych obiektów! – SPRAWDŹ!

Laureaci poprzednich edycji:

Galeria

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.