Magazyn Autostrady

Magazyn Autostrady

Dane kontaktowe:
Telefon: + 48 32 788 51 27
E-mail: autostrady@elamed.pl
WWW: https://autostrady.elamed.pl/

„Magazyn Autostrady” jest pomocnym i niezbędnym narzędziem w poznawaniu najnowszych trendów w branży. Misją czasopisma jest dostarczanie praktycznej, sprawdzonej, popartej przykładami wiedzy z zakresu szeroko pojętego budownictwa drogowego. Na łamach magazynu poruszana jest różnorodna tematyka, która usystematyzowana jest w następujących działach:

  • Materiały – w tym dziale prezentujemy problemy i rozwiązania związane z doborem oraz użytkowaniem materiałów stosowanych w budownictwie drogowym. Geosyntetyki, mieszanki mineralno-asfaltowe, chemia budowlana nie mają przed nami tajemnic.
  • Inżynieria ruchu drogowego – dział poświęcony konkretnym sposobom rozwiązywania problemów, przed którymi stają projektanci dróg w Polsce i na świecie.
  • Technologie/innowacje – opisujemy i analizujemy już stosowane rozwiązania lub te, które dopiero mogą zostać wprowadzone w budownictwie drogowym.
  • Badania i analizy – dział przeznaczony dla przedstawienia konkretnych badań, które mogą pomóc przy realizacji projektów drogowych.

Czasopismo tworzone jest przez największe autorytety z zakresu budownictwa drogowego w Polsce. Naszą kadrę naukową reprezentują przedstawiciele najważniejszych uczelni technicznych w Polsce, co jednocześnie stanowi o naszej sile i wartości. Ponadto zawsze jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi autorami, a nowoczesny model zarządzania magazynem tylko taką współpracę ułatwia.

 

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.