S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, odc.: węzeł Podborze (z węzłem) – węzeł Śniadowo (bez węzła)

Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, odcinek Węzeł Podborze (z węzłem) – węzeł Śniadowo (bez węzła) na długości około 19,463 km [S61] + 3,0 km [S8] + 3,57 km [klasy G] jest jednym z sześciu kontraktów realizacyjnych, na które została podzielona droga S61 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn.

Zamawiającym inwestycję jest GDDKiA, Oddział w Białymstoku, a inżynierem kontraktu została firma MGGP S.A. Umowę z wykonawcą, firmą POLAQUA Sp. z o.o., podpisano 8 stycznia 2020 r.

Roboty związane z realizacją Kontraktu zostały rozpoczęte 15 grudnia 2021 r., zostaną ostatecznie ukończone do 7 sierpnia 2024 r.

W realizację Kontraktu zaangażowany był zespół 22 Projektantów, łącznie około 400 pracowników zatrudnionych przez Wykonawcę i jego Podwykonawców oraz około 40 osób personelu Inżyniera Kontraktu. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności UE w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T, oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu wynosi 842 910 028, 43 zł.

Opis inwestycji

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku: od km 0+000,00 do km 19+462,37, S8 na odcinku: od km 550+507,30 do km 553+500,00 oraz połączenie pomiędzy S61 a DW 627 na odcinku: od km 0+000,00 (węzeł Komorowo) do km 3+562,67 (skrzyżowanie z DW 627). Powyższe odcinki są zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego w powiatach: ostrowskim i ostrołęckim, na terenie gmin: Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Czerwin. Projekt jest częścią I paneuropejskiego korytarza transp...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.