S3 Troszyn − Świnoujście, odc. 2: Dargobądz (z węzłem) − Troszyn

Droga ekspresowa S3 przebiega wzdłuż zachodniej granicy Polski i połączy Świnoujście (terminal promów morskich) z granicą z Republiką Czeską w Lubawce. Odcinek Dargobądz − Troszyn jest kontynuacją wcześniejszego odcinka Świnoujście − Dargobądz. Rozpoczyna się od węzła Dargobądz, który wchodzi w zakres realizacyjny tego odcinka. Odcinek kończy się na włączeniu w obwodnicę Troszyna, Parłówka i Ostromic, obejmując przebudowę początkowego (jednojezdniowego) fragmentu tej obwodnicy.

Zamawiającym inwestycję jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie. Konsultantem inwestycji jest P.U.I. EKO-INWEST S.A., natomiast jej wykonawcami Polbud Pomorze, Intop Warszawa, Intop Skarbimierzyce oraz PRD Nowogard S.A.

Wartość całkowita kontraktu wynosi ponad 552 mln zł. Przewidziana data zakończenia kontaktu to 28.05.2024 r.

Opis inwestycji

Przedmiotem zadania jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku od węzła Dargobądz (z węzła) poprzez węzeł Wolin Zachód oraz węzeł Wolin Wschód do węzła Troszyn (bez węzła) o dł. 16 km. Droga ekspresowa S3 budowana jest w przekroju dwujezdniowym, po dwa pasy ruchu na każdej jezdni. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych, natomiast ruch lokalny będzie się odbywać za pomocą dróg zbiorczych oraz bezkolizyjnych przejazdów drogowych z jednej strony drogi na drugą (bez połączenia z drogą ekspresowa).

Zakres robót

Wykonawca przygotował projekt budowlany, a następnie uzyskał 23 grudnia 2021 r. decyzję ZRID. 30 grudnia 2021 r. zamawiający przekazał wykonawcy plac budowy. Od tego momentu są prowadzone roboty w zakresie budowy drogi ekspresowe...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Komentarz firmy

dr inż. Grzegorz Szmechel
Wiceprezes Zarządu Laboratorium Drogowe Szczecin Sp. z o.o.

Laboratorium Drogowe Szczecin Sp. z o.o. jest akredytowanym przez PCA laboratorium Badawczym, które w swojej codziennej pracy świadczy usługi laboratoryjne i doradcze z zakresu drogownictwa i inżynierii. Obecnie na zlecenie konsorcjum firm Polbud Pomorze, PRD Nowogard i Intop Skarbimierzyce wykonujemy bieżącą obsługę laboratoryjną kontraktu, w pełnym zakresie badań objętych specyfikacją. Jest to część naszej codziennej pracy, którą nasi inżynierowie i technicy wykonują z prawdziwym zaangażowaniem. Jednakże to nietypowe zadania, jakie pojawiają się podczas budowy, przynoszą nam największą satysfakcję. Na zlecenie wykonawcy przygotowaliśmy rozwiązania zamienne w zakresie technologii robót, między innymi recepty na mieszanki związane i niezwiązane, rozwiązania zaproponowane przez naszych technologów pozwoliły wykonawcy zaoszczędzić przede wszystkim czas, który dziś jest na kontrakcie dobrem tak samo cennym jak pieniądze.

Szczególnie dumni jesteśmy z faktu, że na budowie odcinka Dargobądz − Troszyn mogliśmy w pełni wykorzystać nasz dział geologiczny i zaawansowane laboratorium mechaniki gruntów. Przeprowadziliśmy specjalistyczne badania podłoża: głębokie odwierty rurowane z poborem prób z głębokości prawie 25 m, następnie wykonaliśmy laboratoryjne badania wytrzymałościowe podłoża w aparacie trójosiowym, konsolidometrach i aparatach bezpośredniego ścinania. Wyniki tych badań pozwoliły naszemu klientowi na optymalizację posadowienia obiektu ML-7 mostu łukowego przez Dziwnę.

Doskonała współpraca pomiędzy działem technologicznym wykonawcy a Laboratorium sprawia, że z punktu widzenia jakości oraz technologii robót budowa przebiega bezproblemowo, a kolejne kamienie milowe kontraktu są osiągane. Cieszymy się, że jako firma możemy być drobną częścią tego niewątpliwie ważnego dla regionu przedsięwzięcia.

Wywiady

Piotr Litwa: Działalność człowieka spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na wiele surowców oraz energię

Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” porusza temat nadzoru i regulacji górnictwa odkrywkowego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z przestrzeganiem przepisów, oceną ryzyka oraz współpracą z instytucjami i samorządami. Omawia najczęstsze naruszenia przepisów, procedur...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.