Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Dane kontaktowe:
Telefon: +48 61 225 81 01
E-mail: poczta@wzdw.pl
WWW: https://wzdw.pl/

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu jest samorządową jednostką organizacyjną, która w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego pełni funkcję zarządcy dróg wojewódzkich. Prowadzi zatem całokształt spraw związanych z planowaniem, budową, utrzymaniem, ochroną, przebudową i remontem tych dróg oraz zarządzaniem odbywającym się na nich ruchem, realizując w tym zakresie budżet województwa. Siedzibą WZDW jest Poznań, ale zakres jego działania obejmuje sieć ponad 2,7 tys. km dróg w całym regionie, z wyjątkiem dróg wojewódzkich położonych w granicach miast na prawach powiatu (Poznań, Kalisz, Konin, Leszno). Zarząd ma dziewięć komórek terenowych w postaci Rejonów Dróg Wojewódzkich. Łącznie zatrudnia prawie 300 osób.

Poprzez systematyczne inwestycje, WZDW stara się polepszać układ powiązań drogowych w regionie, a przede wszystkim – podnosić poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.