Łaszczyńscy w służbie ludzkości

W imieniu Kieleckiego Teatru Tańca serdecznie zapraszamy do udziału w spektaklu pt. „Łaszczyńscy w służbie ludzkości”, który odbędzie się w dniu 24 marca godzina 18.00, 25 marca o godzinie 10:00.

Fabuła musicalu „Łaszczyńscy w służbie ludzkości” zbudowana jest wokół postaci braci – twórców pierwszego polskiego patentu, właścicieli kopalni w Miedziance. Łaszczyńscy wynaleźli, po czym opatentowali proces elektrolizy, który w tamtym czasie wykorzystywano do pozyskiwania miedzi. Dziś w ten sposób uzyskujemy zielony wodór – paliwo przyszłości, ważny element odbywającej się obecnie transformacji energetycznej. ŚGP Industria wybrała braci Łaszczyńskich na patronów powoływanej teraz Centralnej Doliny Wodorowej.

Dokonania wybitnych wynalazców wykorzystywane są po dziś dzień w chemii, elektrotechnice, energetyce.

Celem spektaklu jest przedstawienie w przyjezdnej formie sylwetek braci, a także edukowanie młodego pokolenia w zakresie tematyki związanej z nauką jako pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością.

Szczegóły dotyczące musicalu mogą Państwo znaleźć na stronie organizatora: https://www.kck.com.pl/laszczynscy

źródło i fot.: Kielecki Teatr Tańca

Wywiady

Cezary Garczarczyk: Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to nadrzędny cel, którym się kieruję

Cezary Garczarczyk, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” opowiada o swojej motywacji do pracy związanej z infrastrukturą drogową oraz strategiach, jakie stosuje w zarządzaniu nimi. Podkreśla, że inwestycje drogowe muszą być skoncentrowane na potrzebach społeczności lokalnej, a angażowanie mieszka...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.