I Kongres Projektantów i Inżynierów

29 marca br. w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Kongresu Projektantów i Inżynierów. Organizatorami Kongresu byli Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal rynekinfrastruktury.pl, a partnerem merytorycznym kongresu był Związek Ogólnopolski Projektantów i Inżynierów (ZOPI).

Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do projektantów i inżynierów, których rola w procesie inwestycyjnym jest niepodważalna. Wśród uczestników obecni byli przedstawiciele najważniejszych publicznych instytucji, przedsiębiorstw i uczelni związanych z branżą infrastruktury i transportu, w tym władze centralne i samorządowe różnego szczebla, organizacje pracodawców oraz podmiotów zlecających realizację inwestycji. Uroczystego otwarcia kongresu dokonali: Adrian Furgalski (Prezes zarządu Zespół Doradców Gospodarczych TOR), Marcin Piwowarski (Zastępca Dyrektora Departamentu Kolejnictwa, Ministerstwo Infrastruktury), Anna Oleksiewicz (Prezes zarządu ZOPI) oraz Jarosław Krzyzanowski (Prezes zarządu Antea Group Poland, Przewodniczący Rady ZOPI). Podczas sesji merytorycznych poruszono zagadnienia takie jak: wyzwania związane z warunkami przetargowymi dla inżyniera i projektanta, BIM, innowacyjne rozwiązania, finansowanie i plany inwestycyjne, dostępność zasobów rynku projektantów i inżynierów czy relacje między wykonawcą a inżynierem i projektantem.

Tekst: Organizator, Rynek Infrastruktury

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.