Most kolejowy nad Regalicą

10 grudnia br., po dwóch latach intensywnych prac budowlanych, oficjalnie otwarto nowy most kolejowy nad rzeką Regalicą w Szczecinie. Obiekt skraca podróży dla podróżnych i spełnia oczekiwania środowisk związanych z żeglugą śródlądową.

Posłuchaj materiału:

Nowy most nad Regalicą nie tylko stanowi ważny element infrastruktury kolejowej, ale także przyczynia się do poprawy warunków transportowych i bezpieczeństwa żeglugi na tej części rzeki. To znaczący krok w modernizacji regionalnej infrastruktury komunikacyjnej, korzystny zarówno dla podróżnych, jak i branży logistycznej. Budowa mostu była inicjatywą Wód Polskich i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a za generalne wykonanie była odpowiedzialna firma Budimex. Kontrakt na realizację przedsięwzięcia w formule „buduj” został podpisany we wrześniu 2021 r. Prace rozpoczęły się w listopadzie tego samego roku. Cała inwestycja, o wartości 282 mln zł netto, została sfinansowana ze środków budżetu państwa, Banku Światowego i była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach projektu „Ułatwienie zrównoważonego połączenia zaplecza z głównym portem w Szczecinie: most kolejowy na rzece Regalicy” nr 2019-PL-TM-0244-W, w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF). Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły odegrał również istotną rolę w poprawie ochrony przeciwpowodziowej na dolnej Odrze.

Opis inwestycji

Inwestycja zakłada wyłączenie z eksploatacji starej przepr...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Cezary Garczarczyk: Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to nadrzędny cel, którym się kieruję

Cezary Garczarczyk, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” opowiada o swojej motywacji do pracy związanej z infrastrukturą drogową oraz strategiach, jakie stosuje w zarządzaniu nimi. Podkreśla, że inwestycje drogowe muszą być skoncentrowane na potrzebach społeczności lokalnej, a angażowanie mieszka...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.