Zakończono prace modernizacyjne na ponad 7,5 kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1325W w miejscowościach Pogorzelec, Polik i Maciejowice.

1 grudnia 2022 r., nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Inwestycja oczekiwana od dawna przez Mieszkańców została zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych  i pochłonęła blisko 10 mln zł!

Zakończono prace modernizacyjne na ponad 7,5 kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1325W w miejscowościach Pogorzelec, Polik i Maciejowice.

Powiat Garwoliński otrzymał największe środki z tego rządowego programu w całym Województwie Mazowieckim, za co Starosta dziękował Maria Koc – Senator RP, nieocenionego ambasadora naszego powiatu, który wspiera nasze działania. Dziękował Radnym Rady Powiatu Garwolińskiego za wyasygnowane środki, Samorządom Gminnym za współpracę, Powiatowemu Zarządowi Dróg i Wykonawcy, którzy bezpośrednio odpowiadali za inwestycję.

Gratulując Mieszkańcom otwieranej inwestycji jako głównym beneficjentom drogi, Senator Maria Koc podkreślała, że jej realizacja nie byłaby możliwa, gdy nie pozyskane środki rządowe. – Powiat Garwoliński jest teraz jednym placem budowy, bowiem w każdej gminie bardzo dużo się dzieje, co ogromnie cieszy – podkreślała Senator.

Dyrektor Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba mówiła, że dzisiaj mamy piękne zakończenie inwestycji,  Mieszkańcy otrzymali piękną i bezpieczną drogę – a obietnice zostały zrealizowane. – Gratuluję Samorządowcom, że okazali się dobrymi gospodarzami na te trudne czasy i zaspokajają potrzeby Mieszkańców – mówiła.

Wszyscy, którzy tego dnia zabierali głos nie kryli radości z zakończonej inwestycji, która przez lata będzie służyć Mieszkańcom Powiatu Garwolińskiego, Mieszkańcom Gminy Maciejowice. Sieć komunikacyjna umożliwiająca szybkie i bezpieczne przemieszczanie się to jeden z priorytetów Samorządu Powiatu Garwolińskiego, który jest konsekwentnie i skutecznie realizowany, czego wyrazem jest symbolicznie otwierana inwestycja. Poświęcenia przebudowanej drogi dokonał ks. kanonik Andrzej Jaczewski – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach.

Decyzja o modernizacji drogi

Stara droga była w złym stanie technicznym. Nierówności i wyboje, niebezpieczne pobocza to przeszłość. W ramach zadania zmodernizowano blisko 7,5 km drogi, w którą łącznie wbudowano 8746,34 tony asfaltobetonu. Podczas trwających od lipca do listopada 2022 r. prac wykonano odwodnienie korpusu drogowego w postaci rowów przydrożnych, wykonano obustronne pobocza gruntowe (ponad 13 km). Na całym przebudowywanym odcinku zostało ustawione nowe oznakowanie poziome oraz pionowe. Chodniki, ścieżka pieszo-rowerowa, System Dyscyplinowania Kierowców oraz oświetlenie przejść dla pieszych, osiem peronów autobusowych – to wszystko wykonano podczas trwającej przebudowy. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Wartość całkowita zadania to 9 862 704,75 zł, kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład wynosiła 5 414 624,91 zł.

źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Garwolinie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.