Wsparcie budowy dróg samorządowych

LOTOS Asfalt rozpoczyna współpracę z samorządami w ramach programu budowy odcinków referencyjnych z wykorzystaniem polimeroasfaltów typu MODBIT HiMA.

LOTOS wspiera budowę trwałych dróg samorządowych
Wsparcie budowy trwałych dróg samorządowych

Istotą programu jest bezpłatna zamiana do 100 ton przewidzianego w projekcie asfaltu modyfikowanego na asfalt wysokomodyfikowany. Taka ilość lepiszcza umożliwia budowę nawet jednokilometrowego odcinka drogi o bardzo wysokich parametrach. Spółka z okazji kończących się obchodów jej 15-lecia planuje stworzenie 15 odcinków dróg samorządowych w całej Polsce. Chęć udziału w programie mogą zgłaszać wszystkie samorządy. LOTOS Asfalt wybierze projekty budowy dróg samorządowych, które ze względu na uwarunkowania ruchu pojazdów są w stanie w widoczny sposób wykazać lepszą odporność nawierzchni z asfaltów HiMA. W szczególności cenione będą inwestycje, które były wyzwaniem dla technologii asfaltowych opartych na klasycznych asfaltach drogowych.

Źródło i fot.: Lotos Asfalt

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.