Kopalnia Piława Górna

Położona w południowej Polsce, ok. 55 km od Wrocławia, Kopalnia Piława Górna jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów wydobywczo-produkcyjno-załadunkowych kruszywa w Polsce. Wydobywany w niej surowiec wykorzystywany jest do produkcji kruszywa łamanego, używanego między innymi do budowy infrastruktury kolejowej, drogowej i kubaturowej.

Kopalnia Piława Górna – Kompania Górnicza Sp. z o.o. należy do Grupy Polskie Górnictwo Skalne (GPGS), założonej w 1993 r., oferującej kompleksową obsługę odkrywkowych projektów górniczych, drogowych i budowlanych, włączając w to wykwalifikowane zasoby ludzkie oraz sprzętowe. Obsługa kopalń prowadzona jest od projektowania, uzyskania odpowiednich pozwoleń prawnych poprzez roboty przygotowawcze, wiertniczo-strzałowe i produkcję wszelkiego rodzaju kruszyw na potrzeby branży budowlanej, chemicznej, rolniczej.

Dysponując doświadczeniem oraz nowoczesnym sprzętem budowlanym w liczbie ponad 100 jednostek, Grupa PGS gwarantuje optymalne dopasowanie maszyn i technologii do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Jako sprawdzony partner biznesowy oferuje także autoryzowany serwis producentów maszyn i urządzeń. W trosce o środowisko naturalne świadczy również usługi rozbiórkowe oraz wyburzeniowe z ponownym przetworzeniem materiałów porozbiórkowych, także odpadów technologicznych. Firma, która w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę 30 lat działalności, była wielokrotnie doceniana i zdobywała uznane nagrody, m.in. Wyróżnienie Znakiem Solidne Kruszywa przyznane przez Polski Związek Producentów Kruszyw, Gazele Biznesu 2020 r. czy też Diamenty Forbesa 2021 r.

Misja firmy

Kopalnia w Piławie Górnej to nowoczesny zakład przeróbczy pozwalający utrzymać zdolność produkcyjną kruszyw na poziomie 1000 ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.